» Poradna » Ostatní

DVD+-RW mechaniky LG

Chci koupit DVD smažku a často slyším o nekvalitě a poruchovosti vypalovaček LG. Je to pravda? Je mi jasný že LG patří někam na chvost spektra ale přece jen některý modely vypadaj zajímavě. Je to tada fakt takovej poruchovej šmejd?

Odpovědi na otázku

Jj, pokud to myslíš s vypalováním jenom trochu vážně a chceš opravdu vypalovat a ne běhat po reklamacích, mechanikám LG se zdaleka vyhni.

No nevím,podle mne je hloupost,takhle paušalizovat.Měl jsem LG 4120B/19 měsíců/ a nyní vlastním LG 4167B a absolutní spokojenostTím nepopírám,že někdo může mít i negativní zkušenosti.

No já znám dost lidí co maj LG a ja fakt, že dobrá polovina z nich měla s mechanikou docela dost problémy. Sice jsem o ní jeden čas taky uvažoval protože ty ceny maj dost dobrý ale asi si radši fakt připlatím a koupím něco jiného než LG.

Tak proč se ptáš?Kup si NEC ND-4550A

Používám (teď už historickou) LG GSA-4082B naprosto bez problémů a vzhledem k tomu, že umí i DVD-RAM, nemám zatím žádný důvod ji vyměnit ani se jí zdaleka vyhýbat.

1. LG není "chvost", ale jeden z technologických leaderů2. má dobrý poměr cena/výkon a prodá se jich velmi hodně (a je to dobrá cesta, viz úpadek plextoru)3. Já jich prodal pár desítek a zatím ani jedna reklamace. Pár kusů LG o kterých vím, že vypálilo v krátké době zaručeně několik set CD a cca 200 DVD, zatím jedou všechny naprosto bez problémů.4. Poslední recenze LG mechaniky (v HP OEMku) dopadla dle redaktorů naprosto extaticky5. Sám mám už dlouho 4120B a jsem naprosto spokojen.

Psi štěkají a karavana táhne dál...

A proc se nepodivas treba na Cdr.cz? Tady se akorat dozvis ze je to smejd a nebo presny opakA priste zkus alespon pouzit vyhledavani, myslim ze dneska se to tu uz resilo

Recenze na cdr.cz? To myslíš vážně?

Daleko lepsi nez tve vecne prispevky

tvé příspěvky jen stále víc potvrzují můj teď už pevný názor, že jsi jasný dement

1. LG mam a som maximalne spokojny /4163B/ takze LG by som ti odporucil2. kamos ma taku istu a tu by som ihned vymenil!!! 3. niekedy dost pomoze najnovsi firmware4. na slovensku je zaruka 2 roky,neviem,ako je to v cechach /mne davnejsie odisla cd-rom 40x toshiba mesiac po zaruke a niektore strare 8x liteony funguju dodnes bez problemov, dalej blbli stare Sony,atd..../volakedy by som ti odporucil TEAC,teraz neviem ako su na tom.Taky Samsung patri medzi spickovych vyrobcov,ale napalovacku by som si od nich asi nekupil.5. neni na skodu byt dobre s predavajucim a v pripade problemov ti vyjde v ustrety6. suma sumarum smejdami sa to tu hemzi zo vsetkych stran,ale nie je to az take zle a mozes mat aj ty stastie na dobry kusok zeleza

U "značky" LG je to opravdu otázka štěstí, na jaký kousek naletíš. Prostě loterie. Novy firmware opravdu někdy pomůže ale není přece účel koupit si za pár šupů vypalovačku a každou chvíli přahrávat firmware. Vypalovačka má sloužit uživateli a ne naopak. U LG tomu tak ale často bývá. Prostě LG nebrat ani zadarmo!

Tak to ja jsem teda vyjimka z peti mechanik LG co jsou v mem okoli ani jeden shit chytraku, teda pardon chytroline. Ale muzu ti rict, ze treba s Necem to tak ruzove neni a nikomu necpu ze je to shit apod. To co tady predvadis, je jasny pokus o flamewar a pochybuju zes nekdy nejakou mechaniku LG videl.

mel sem 4082 vyreklamovana pak sem mel 4120, 4160 totez (vsechny stejny symptom prestali nacitat DVD media pri opakovanem vlozeni to obcas klaplo). 4163 uz sem nebral, ma ji kamarad (od te doby co prikoupil LiteOn 1693 uz s LG nepali). Nicmene si stale myslim, ze jsou to pouzitelne mechaniky (proste sem jen mel smulu) takze kdo vi trebas si zas nejakou koupim.

Tak tomu se říká totální ignorant! Já mám bohužel špatné zkušenosti s LG jako prodejce komponentů, čili LG mi nesmí do baráku!

Tak nenakupuj komponenty z potopenych ponorek. Na mechaniky LG neni vic reklamaci nez na kterekoli jine (ber to jako informaci z jednoho z nejvetsich velkoobchodu komponenty u nas).

Bohužel, opak je pravdou. A český zákazník tu dvouletou záruku hodlá využít do posledního dne i u tak levné "značkové" mechaniky.

Tomu mam rozumet tak, ze si vsichni ty spatne mechaniky nechavaji doma a budou je reklamovat az jim dojde zarucni doba do konce nebo jak? Pokud je pri odpovidajicim poctu dodanych mechanik (ted mluvim o velkoobchodu a zaroven dovozci!!) zhruba stejny pocet reklamaci u vsech znacek, tak zrejme nikdo LG nereklamuje a zrovna vyhazuje.

Já jsem měl reklamací v podstatě polvinu z celkového prodaného množství. Což je na můj vkus až příliš. Jinak pokud pozorně čteš diskuze kolem vypalovaček LG, mnoho uživatelů se snaží experimentovat se změnou firmware, tudíž některé vady těchto mechanik, které by určitě vyreklamovali, berou spíše jako vlastnost.

Jsi vážně sladký

když prodáš 2 mechaniky, tak těch 50% dosáhneš celkem rychle  BTW, můžeš mi prosím sdělit jméno výrobce, který novými firmwary neopravuje chyby v předchozích firmwarech? Dělá to i "král" Plextor, dělá to LiteOn, dělá to i NEC (krásný příklad byl teď třeba u 4550A s DVD-RAM, ale v podstatě i u všech starších modelů), BenQ, Toshiba a další ... Tvé příspěvky jen krásně ukazují, jak velký diletant vlastně jsi.

o co jde u NEC 4550A? Mám ji krátkou dobu, firw. 1.06.Žádný problém zatím, mám stáhnout novější firw.? Díky

2: Autor: touchwoodTitulek: Re: DVD+-RW mechaniky LGDatum vložení: 21.11.2005 7:17:57Jasně, řada výrobců hardware vydává nový firmware ale pouze u LG je to z důvodu opravy závažných bugů. Bohužel ani novější verze většinou zcela neodstraní stávající problémy.Ber to tak, že důvodem mých příspěvků k mechanikám LG není rozhodně nějaká zaujatost k této značce. Podle mne je jenom škoda vyhazovat peníze za doslova nedodělanou a nevyladěnou věc, když za menší příplatek můžeš mít jinou, která ti bude spolehlivě sloužit, aniž budeš muset každý měsíc experimentovat se změnou firmware.Na druhou stranu je mi jasné, že většina uživatelů, kteří nemají moc velké zkušenosti a mechaniku LG použijí 2x do týdne, ji budou chválit. On každý nerad přizná, že koupil špatně!

Myslím, že stačí projet cdr.cz a bude jasno, jak to s těmi firmwary je. LG většinou jen opravuje strategie zápisu na některá média. Nicméně od toho tu ty firmwary přece jsou! Vývoj na trhu zapisovatelných médií je stejně raketový jako u vypalovaček a je dosti zcestné myslet si že nově uvedená vypalovačka bude umět všechna aktuálně dostupná média.Za druhé: tvé "experimenty" s firmwarem jsou mi k smíchu, přepsání firmwaru je naprosto triviální záležitost, stačí dodržovat postup od výrobce. Já v několika mechanikách ten firmware modifikoval, vytahoval čipy a programoval, takže možná nejsem ideální etalon, nicméně správně naflashovat mechaniku LG zvládl i průměrný žák 9. třídy ZŠ...Za třetí: Znovu ti zopakuji, že pár kusů LG vypálily prokazatelně každá několik set CD a cca 200 ks DVD během velmi krátké doby a nijak jim to neuškodilo. Pálí a čtou jako nové. Totéž má soukromá 4120B, která už toho "má hodně za sebou" anžto jsem pálil domácí VHS videa na DVD, týdně zálohuju na DVD-RAM, denně ji požívám jako DVD-ROM atd. atd. Jak mi vysvětlíš, že z těch desítek mechanik nemám ani jednu reklamaci?

Tak se hned nezblázni. Prostě máme oba s mechanikami LG naprosto rozdílné zkušenosti. Já netvrdím, že se těm klukům šiknookým sem tam nějaký kousek nemůže povést trochu lépe, než je u nich jinak obvyklé.

no rekl bych, že tady hysterčíš spíš ty

No tak ted jsi me tedy presvedcil.....

Sorry, to patrilo Chytrolinovi, ale nez jsem to stihl poslat.....

osobně mám LG 4163B a lidi v práci maj taky LG a max spokojenost

Mam 4167 doma a mame ju aj v robote. Tiez som cital podobne veci o "nekvalite" LG a pod. ale aj tak som do toho isiel. A to hlavne kvoli DVD-RAM a nelutujem. Totalne bez problemov.Uricte by som nemenil. Ono na vadny kus narazis pri kazdom type. Ja LG doporucujem.Jedina vec, pokial chces seriozne vyuzivat DVD-RAM tak urcite nepouzivat InCD ale drivery na to urcene. Peter

Jen tak mimochodem, před malou chvílí mi další "spokojený" uživatel přinesl na reklamaci LG GSA-4165B s přímo ukázkovou závadou - disky načítá až na x-tý pokus. Jo jo, this is LG.

ZAJDI DO OBCHODU A TÝPKOVI POVEDZ, ZE CHCES NAPALOVACKU, KTORÁ SA NEPOKAZÍ....A KUP PRVE, CO TI PONUKNE.

Prvu mu ponukne LG.

To bych mu ji hned omlátil o tu blbou palici.

To bys asi musel mlatit do ty svy . Tebe snad napsal Jirasek, ne? - Proti vsem.

Od tý doby co jsem začal montovat JENOM LG mám u zákazníků po problémech s vypalováním. A reklamace ? Nějak si nevzpomínám ... Já je můžu jen doporučit.

V priebehu roka sa udialo toto, kúpil som MSI napalovačku, po mesiaci v nej zahrčalo a bol koniec, reklamácia uznaná, s doplatkom som dostal LG - 4163, spokojnosť. Po asi 3/4 roku nahrávky DVD samá chyba, reklamácia, dostal som LG - 4165 a znovu spokojnosť už asi 2 mesiace, čo bude ďalej ????

měl jsi tu 4163 IMHO jen zaprášenou Jenže nikoho ani nenapadne tu mechaniku otevřít a vyčistit (operace tak na 4 minuty - jenže to se musí vědět jak a čím)

Jj, to je také častý nešvar LG. Po velice krátké době se může zaprášit optika a mechanika se pak "chová divně".A s tím vším se u LG jaksi musí počítat.

Ted si trochu rypnuTy si vazne myslis ze tohle se deje jenom u mechanik LGJsi teda dost naivni.

Rýpnout si samozřejmě můžeš ale pokud máš trošku přehled tak víš, že LG tímto nešvarem trpí podstatně častěji než jiné značky.

Ale ale...Tak s timto nesvarem jsem se zatim nesetkal u zadne z mechanik LG, ale ani NEC...Pouze u Teacu a nejake Lite-on, ale dneska ti nereknu jestli to bylo skutecne tim zpusobene. Takze zase nevim o jakem nesvaru u mechanik LG mluvis.

Fakt, že ty o nějakém nešvaru nevíš ještě neznamená, že neexistuje.

Ty o tom ale mluvis ale tak obecne, jako by to melo byt u kazde mechaniky LG

trpěly tím i Yamahy (jinak naprosto GENIÁLNÍ smažky CDRW), trpí tím Liteony, NECy a velmi Toshiby. nejlepší byly/jsou Pioneery se slot-in, ale jen do doby, než se ochodí ty stěrky na slotu  Jenže to je taky všechno o tom, jak se k tomu zařízení user chová, jestli tam strká zahnojená CD/DVD atp.

V nejbližší době očekávej reklamaci. Co by.

dalej bude to isté, a potom si nakoniec kúpiš BTC.

DLOUHO JSEM VYBÍRAL A MÁM JÍ -JE BEZVA- KAMOŠ MÁ NEC A MÁ PROBLEM S VYSMAHOVÁNÍM - AHOJ LG4163B-

No tak si ji tedy užij.

chytrolin je tupolin...vem si kolik kusu z celkove prodanych dvd paliren cr je lg. pak je trosku logicky, ze se sem-tam najde nejakej reklamovanej kus a ve vyslednym poctu jich bude nejvic. vzhledem ale k prodanym kusum to bude zanedbatelne procento. ale takhle to mas se vsim.z osobni zkusenosti maji mnohem vetsi poruchovost znacky jako treba lite-on, teac, nebo sony...ve vysledku je to jedno.mit zbytecny penize, tak si koupim plextor - jen tak z frajeriny, takhle ale vzdycky sahnu po LGbtw z letosnich sestav ktery jsem delal melo asi 30 palirnu od LG a fakt nevim o tom ze by nekdo mel nejaky problem...

Souhlas. Ale některým lidem nevysvětlíte rozdíl mezi absolutními čísly a procenty. Mně letos prošlo rukama 18 LG vypalovaček a neřešil jsem ani jeden problém. Sám je používám léta k plné spokojenosti.

Zajímalo by mě, jaký máš názor na HP?

HP jsem nemel v ruce ani nepamatuju :)kdysi jsem je daval jako cd-palirny a byly dobry... jednu z nich tusim otec doma jeste nekde pouziva... a to jsem na ni ja osobne vypalil kdysi dobrejch 1500 cd

No mě zajímá hlavně názor chytrolína :)pozn. jinak já měl za nádherných 9250,- Kč model 9110i. Šlape ještě dnes bez jediného zaváhání.

uz je po vecernicku, takze chytrolin sel asi spinkat :)

To je fakt. No já tím něco konkrétního sleduju, třeba se ozve. Ale možná jsem se prozradil.

Pokiaľ viem, poruchový bol len GSA-4120B. Ten som vyreklamoval a odvtedy nemám problémy. Dali mi teda GSA-4163B a tá ide bez problémov. Nevidím teda dôvod prečo pri LG neostať.

Přesně můj případ

to:touchvood...len tolko že nie každý má prístup na NET...a odkial asi tak inak zohnať firmware ?? ak nie z NETu.A asoň u mna je hluposť kupovať tovar...a hneď nato sa niekoho prosiť aby mi sťahoval firmware.Jedná sa o prípad môjho kamaráta ktorému som ten firmw. musel stiahuť ja len tolko

Aha to je prace, opravdu nadlisky vykon

jasně - jenže tak je to i u antiviráků, Windows, BIOSů desek ... prostě vývoj je tak rychlý, že výrobce při nejlepší vůli není schopen "dopředu" zajistit funkce, které budou aktuální těsně po uvedení produktu a po dobu jeho životnosti. A přiznejme si to: DVD vypalovačka je docela"chytrý" kus hardwaru a "srovnání" třeba s floppy mechanikou je nemožné,  DVD se řídí "samo" docela komplikovaným softwarem oproti floppy, která je prakticky (až na úplně základní funkce) řízena ze základní desky -- proto u FDD nemusíš měnit firmware.

Tak páni s DVD LG rýchlo zmažte DVD-RW napálte niečo na to a ak vám to prečíta iná mechanika ste borci. Alebo nech to prečíta stolný prehrávač!A podobné problémy má aj NEC.Taký ASUS, alebo PIONEER nahrá DVD-RW a v poho ho prečíta aj stolný dvd.Ked rýchlo zmaže DVD-RW, tak to prečítajú aj iné mechaniky.Jediné čo sa mi na to šrote nelúbi.A je to pekné, že to má cena/výkon, ale aj fábia má cena/výkon a je to šunt.

Ten šrot som myslel LG

1. DVD-RW je u mně zcela bez problémů (resp. co jsem asi 2x pálil tak každý přečetl), co je to za značku médií?2. když máš DVD-RAM, tak nějaké humpolácké -RW technologie celkem nepoužíváš  (mám jedno +RW médium a zatím jsem ho za dobu jednoho roku použil jedinkrát)3. Obecně u RW technologií je jasný král +RW formát...4. Asus = Pioneer , ale mně jejich mechaniky nesedí5. Fabia je malé auto, s celkem "německou" výbavou, nicméně na druhé straně je to držák s dobrou kvalitou práce a dílenského zpracování. Cena je právě vyšší než u konkurence, ale je vyvážena dostupností a relativní lácí servisu a ND. Když si dneska přesedávám z auta do auta (jezdím více vozy), tak vidím, že třeba Peugeoty jsou strašně odfláknuté (ale na první pohled pěkné), Japonci/Korejci zase strašně "plastičtí". Zlatý "měkčený plast" co je ve fabii (na který jsem slyšel spoustu nadávek). Ale hlavně: znám lidi, co mají s fábkou nalítáno 150 nebo 200 tisíc a měnili prakticky jen olej (a samozřejmě i další součástky podle servisních intervalů). Oproti tomu konkurence je na tom někdy podstatně hůř. Já bych tedy Fabii jako "šunt" nenazýval.

Pokud vim,tak spousta lidi si poridilo LG protoze chteli vypalene filmy poustet ve stolnim DVD-zkratka v tomhle je LG dobra.A Fabie si zase porizuji lidi co chtej auto s minimalni udrzbou a minimem oprav

a tohle jiné značky neumí, či co ?

V časopise pro IT profesionály (Počítač pro každého) psali, že tohle právě umí pouze LG. Proto si LG hodně IT "profíků" pořizuje.

Mam už 1,2 roku 4120B a neměl sem jediný problem a to deně smažím filmy +hudbu

To musíš mít už hodně hudby a filmů, co?

Aj ja smazim, ale vajicka so slaninou na oleji.

Tahle diskuze kolem mechanik LG už začíná být o ničem. Já bych to ukončil tím, že mnoho uživatelů má s LG opravdu časté problémy (dokazují to jak mé osobní zkušenosti, tak např. nekonečné dotazy zde v poradně), čili podle mého názoru není LG ani zdaleka tak dobrá volba, jak se prezentuje na "odborných" serverech typu cdr. Na druhou stranu není vyloučeno, že někteří "spokojení" majitelé LG zatím ještě reklamovat nemuseli. Buď se spokojí s ne 100%ní funkčností mechaniky, nebo mají opravdu štěstí a narazili na "méně nepovedený" kousek.