» Poradna » Programy

DVD-R a vadné poslední kapitoly...

Mám problem s vypáleným filmem. V posledních kapitolách se začne sekat obraz i zvuk, stále více až se úplně odporoučí. Vypadá to na vadné media, ale nemohlo by to být i nečím jiným? Pálil jsem za sebou asi 8 disků, a tento film ve dvou kopoiích, jedeu s českým 5.1 a druhou s EN DTS. A jen tyhle dva disky se stejným filmem vykazují onen problém. Dá se tomuto nějak předejít? diagnostikovat medium či film před vypálením? Někdy mi připadá, že když se snižuje datový tok kvůli vecpání delšího filmu na jeden disk, že tak dochází pouze  jeho konce, když ty poslední kapitoli pak takhle vypadaj. Ale o co mi de nejvíce. Dá se takto poškozený film nějak znovu grábnout na disk a opravit chyby?A ještě jeden dotaz, mám DVD-R mechaniku a nejde mi nagrabovat film na DVD+R mediu. To se ty formáty tak nesnesou a nebo je to dáno tím, že to DVD+R bylo smahnuto na komponentním rekorderu od philipse? Každopádně, lze to v mém případě nějak grábnout?Díky

Odpovědi na otázku

Myslím si, že vadou media by to taky mohlo být. Já grábnul film a byl v pohodě. Když jsem ho pak smahnul kamošovi 1:1 , tak měl úplně stejný problém jako ty.

Jaký máte DVD vypalovačky?Já mám NEC ND-1300A a mel jsem podobný problém, ale zřejmě to bylo špatnými DVD-R médii (Gigabyte, Princo, Multidisk) Ted sem presel na DVD+R (Sony) a zatím je každé v pořádku.

Urcite to bude medii. Zkus snizit rychlost paleni nebo kupuj "lepsi" znacky (napr. Verbatim).

jen mi zaráží že v celém štosu byly vadné zrovna ty dvě, na které jsem pálil stejný film... ale to je jedno, já bych klidně koupil kvalitu, třeba zmíněný verbatim, ale nechci za něj platit zbytečně moc. Dá se někde sehnat za levno? Já kupuju princa a i když občas nějaké vyhodím, je to levnější než kupovat drahé. Ale problém je, že už nemám zdroj na ten zničený film. Dá se nějak z poškozeného media zachránit?

Já si myslím, že to asi médii nebude, pálil jsem na Verbatimy DVD-R a dělalo mě to taky, na Plextoru vypalovačce ne a na Toshibě DVD 1712 se to sekalo, paradoxně když Toshiba oficielně podporuje DVD-R, každopádně to vyřešilo moje dilema jestli + nebo -, takže pálím na DVD+R Verbatim 4x (pálím 8x a no problem).Jinak ten film by teda měl jít normálně nagrabovat zpátky do počítače neporušenej (možná s jinou mechanikou), protože bude problém nejspíš jen ve čtení.