» Poradna » Mobily

DVD přehrávač

Dobrý den, chtěl bych poradit jak udělat formát DVD aby mi to fungovalo v DVD přehrávači Sony DAV-DZ231... koupil jsem přepisovatelný DVD ať mám více pokusů a zkoušel jsem vypálit pár filmů a žádný nejde, není to Video_TS a tak se chc zeptat jak z videa udělat video_TS... náš DVD přehrávač něco přehraje něco ne... a může to být klidně originál DVD a stejně jedno jde jedno nejde :( tak jsem si řekl že zkusím vypálit znovu ty která nejdou a buhužel jsem se zasekl na tom že když to vypálim jen jako video tak to přehrávač nezná... v tomto případě to alespoň napíše.. při pouštění originálů které nejdou to prostě jen roztočí zastaví a jde to tak do nekonečna a pak se na displeji akorát ukáže cannot play. ***Zkoušel jsem po přečtení pár článků pár programů na převod z videa na DVD ale zasekl jsem se zde na této chybě https://ctrlv.cz/DDSQ[code]DVD Flick error logVersion 1.3.0.2 build 720*** Project infoEncodeProf 3Threads 6OverScan 0, 3TargetRate 0TargetFormat 0TargetSize 4CreateISO 0CustRate 0EnableBurn 0EraseRW 1HalfRes 0LoopPlayb 1AutoPlayMenu 1MenuEnable 0MenuTemplt Orange LEDVolumeMod 100WhenPlayed 0*** Warnings given*** Titles0 - Harry Potter a Fénixuv rád 2007 HD 720p CZ dabing H264 AAC 2CH ChaptCount -1 ChaptInt -1 ChaptSource 1 TargetAR 1 ThumbIndex 829*** Project sources A:\matriky\Harry Potter a Fénixuv rád 2007 HD 720p CZ dabing H264 AAC 2CH.mkv Stream 0 (2) Dur 8294,38 StartT 0 Compr h264 BitR 0 1280x536 23,976 FPS PAR 1 SAR 2,38806 Stream 1 (1) Dur 8294,38 Ukázat celý příspěvek

Odpovědi na otázku

https://ctrlv.cz/6DEn nastavil jsem vše dle návodu

Potřebuješ DVD Authoring ... umí to třeba Nero a možná i nějaké free "palírny".Ten Authoring z toho udělá ten adr. VIDEO_TS se správným obsahem.

Takže mohu mít Avi, MKV a prostě ono to na ten disk dá tu složku s VIDEO_TS obsahem jo?

Ano, + jednoduché menu. Těch free jsem našel na webu spoustu, ale neznám je (mám placené Nero). Je třeba některé vyzkoušet, nejlépe nějaké portable nebo v Sandoxu či Virtuálu.

jo nero je dobré.. táta používal, ale nějak ztratil licenční klíč

mohl byste mi prosím poslat url? zadal jsem to do vyhledávače a vždy se ta aplikace jmenuje jinak

AVStoDVD je okay?

stačí trial doufám

Jo free verze to zvládne.

nevím co to má znamenat, soubor má 2GB ale jakmile ho dám na vypálení tak má 8 :D https://ctrlv.cz/d7lw

Uvědom si, že:- DVD video má přesně specifikovaný formát, tj. video stopu v rozdlišení 720x576 a kódování MPEG-2. Audio stopa může být (nejčastěji) v AC-3 nebo DTS.- film, co chceš převést, máš v HD rozlišení (bude degradováno na 576 řádků) a mnohem kvalitnějším a úspornějším kodeku (H264 z rdiny MPEG4).Pro představu porovnání kvality: https://streaminglearningcenter.com/articles/h264-vs-mpeg-2-q... Takže to zvětšení z 2 na 8 GB jde právě na úkor převodu do méně kvalitního kodeku MPEG2. Samozřejmě programy umožňují změnit datový tok výstupního MPEG2 videa (i audia), čímž ovlivňuješ velikost výstupu.Něco si o tom naštuduj: http://jech.webz.cz/dvd1.php (sice starý web, ale co se týče teorie, stále nepřekonatelný; z něho jsem svého času načerpal většinu znalostí o digitálním videu).

A ještě k té chybě z dotazu - vyzkoušej starší verze programu DVDFlick - viz třeba https://forum.ddigest.com/f146/mkv-iso-error-could-...

jj, se často lidi diví, proč video tak "mizerné kvality" zabere tolik místa když MKV a AVI tam nacpou HD video... Jeden z argumentů, proč se na takovýhle letitý stolní DVD vykašlat.Pamatuju se tak před 10 lety, když babička chtěla DVD, tak jsme už tehdy koupili takové, co podporovalo "AVI" a já jí pak "sesypal" spoustu disků do jednoho, protože víc jazyků ji nezajímá a proklikávat se u každého filmu přes menu byla otrava. Takhle měla jedno datové DVD a na něm několik filmů ve "stejné" kvalitě (nebyl žádný rozpoznatelný rozdíl v kvalitě DVD_VIDEO a MPEG-4 XVID AVI s MP3 zvukem).

freemake video converter jsi zkoušel?

ano, bez úspěchu... radil to tu někdo v jiném dotazu tak jsem to zkusil

DVD Video formát je dost dneska už nevýhodný. Jednak rozlišení max. 720x576 pixelů a navíc dost prostorově nevýhodný. Musíš to pouštět na tom DVD přehrávači? Dneska se už prodávají různé "krabičky" k TV, co to např. přehrajou z flash disku. A ne úplně letité stolní DVD přehrávače už uměly i "AVI" / "XVID" nebo "DIVX" čímž jsi sice pořád obvykle byl vázaný limitem rozlišení max. 720x576 ale v tom MPEG4 se ti na jeden DVD disk vešlo mnohem víc videa a dalo se to tam vypalovat jako data - prostě jsi ta AVI normálně naházel do vypalování, žádný převod na TS ap.

k této TV moc krabiček připojit nejde, jen samé audio a avi mi to nechce brát nejspíš... nevím celkově cokoliv co vypálím tam dam tak to ten přehrávač nepodporuje asi špatný program na vypalování nwm

např. tato krabička za 700 Kč:https://www.datart.cz/Prijimac-DVB-T-Zircon-FIR... je sice set-top-box, ale má krom HDMI i SCART a anténní výstup, takže ji připojíš i nějaké totalitní TV Tesla. A umí to přehrávat video, obrázky ap. z flash disku.

Taky bych to řešil tím set top boxem nebo jiným přehrávačem. Nemá cenu se dneska trápit s DVD plackama a převáděním formátů.

Dělal jsem to pře lety v programu NERO. Z videa se vytvoří klasická DVD disk, pokud chceš i s menu, ap. Nicméně dneska je to už zastaralý formát. Doporučuji použít celé domácí kino Sony DAV-DZ231 jako zesilovač zvuku a filmy přehrávat přes externí disk na televizi. Tu jistě máš spojenou s DK.

Ano, NERO je fajn program... k tomu extarnímu disku, bohužel naše Sony TV nemá USB... a ty reproduktory u toho přehrávače se težko zapojují jinám než přrávě do toho přehráávačr

Není to přehrávač, ale DK, kde je zesilovač a repro. Ty repro nikam jinam zapojovat nemusíte, předpokládám, že to celé je připojené k TV. Na přehrávání filmů si pořiďte nějaký multimediální přehrávač, třeba tady: https://www.czc.cz/multimedialni-centra/prod... . K tomu pak externí disk.

tak jsem po několika hodinách stahování nefunkčních cracků konečně crackl verzi Nero 2019... ted jen nevím jaký přesně program spustit k tomu abych z mkv nebo avi videa udělal ten DVD formát... vypálil jsem to klacicky pod DVD video a bohužel přehrávač napsal že není vložený disk :D pod dlouhém čtení

NERO Video

Co takhle zkusit Allok Video Converter.

A máš odzkoušeno, že Tvůj DVD přehrávač přečte přepisovatelné (RW) disky? Tu konkrétní značku média? A jakou rychlostí vypaluješ? Někdy pomůže nižší rychlost.

Vyborny program je ConvertXtoDVD, ale nie je zadarmo.

"náš DVD přehrávač něco přehraje něco ne... a může to být klidně originál DVD a stejně jedno jde jedno nejde :( "V takovém případě je vadný DVD přehrávač, jediná výjimka by mohla být, že originální DVD médium je z jiného regionu.Takže buď servis (pokud byl přehrávač drahý) nebo koupit nový přehrávač.