» Poradna » Mobily

DVD přehrávač Sony vrací film

Zdravím. Mám takový problém. Když si na DVD přehrávači Sony DVP-S335 přehrávám třeba originálku nebo dvd s více než 1 kapitolou, tak se mi třeba po hodině přehrávání film vrátí zpět na začátek některé kapitoly či někam zpět do filmu. Ale když si přehrávám dvd které si v PC vypálím jen s 1 kapitolou... tedy na DVD je jen jedna kapitola a tj. celý film bez menu atd..., tak mě to přehrává normálně.Jinak jsem to už i vyčistil a pořád beze změny.Nevíte kde je problém ?Děkuji.

Odpovědi na otázku

Dělá to každé lisované DVD nebo jen některé?

Kterékoliv co má více jak 1 kapitolu.

Kdy to začalo? Myslím od nákupu.

Je to už pár let staré, ale začalo to tak před měsícem.

Nebyl upgradován FW nebo něco podobného? Nebyl laser čištěn "čistícím diskem" pozor na to!?

Nn...nic takového.

A u ničeho jiného nepřeskakuje nebo jinak nemá problém jen kapitoly?

Jj... jen ty kapitoly.

U staršího kusu bych ani neřešil mechaniku ani nový (nebo obnovu FW) to bych neriskoval ty šváby jsou už moc staré. Přepálil bych DVD na DVD-R případně DL a kapitoly bych odstranil.

A nevíš jak to opravit nebo co to může způsobovat ?

Řekl bych že to začlo od nákupu

dělá to u všech filmů ve stejný čas ? Napadá mě asi docela bláznivá teorie ale to ať posoudí odborníci jestli je možná - v mechanice se pokazil třeba nějaký mechanismus takže na určitém místě kam se dostane laser po posuvníku elektronika zaznamená chybu čtení a u disku s více kapitolama prostě film vrátí o pár kapitol zpátky ale pokud má disk jen jednu kapitolu tak než se chyba projeví v obraze tak se mechanika vzpamatuje a stihne se několikrát přejet přes to vadné místo během toho co se vyprazdňuje buffer a na několikátý pokus se jí to povede a stihne ještě začít plnit buffer data než se vyprázdní takže uživatel nic nepozná. Každopádně to nebude podle mě pouze HW chyba ale buď pouze SW nebo kombinace SW a HW

Je to cca hodina, ale ve stejný čas to není.... je to různé... prostě po přehrání pár kapitol.

DVD mají různou kompresi (stupeň MPEG-2 komprimátoru v kontejneru VOB) pokud v různé části videa, ale ve stejné části disku - média dochází k problému, třeba přeskočení na začátek typicky u lisovaného média (jiná odrazivost) pak mohl odejít snímač na sledování datové stopy. Je to řešeno primitivně, plastový výlisek říká laseru kde číst i zapisovat.

Ano je to možné a znám tyto případy.

To přepálené je na DVD-R nebo na DVD-R DL. Nebo jinak, má to DVD, co hraje celé, LayerBreak? Neskončí to přehrávání právě při pokusu o přechod na druhou vrstvu? Pokud ano - servis.