Dvd prehrávač so zosilňovačom a výstupom 5.1 ?

...mám domáce kino LG, ale už vyzerá, že prehrávač dosluhuje ( má cez 3 roky a tisíce dvd za sebou , začina sekať dvd nové aj staré ) chcel by som ho nahradiť, ale neviem nájsť dvd prehrávač, ktorý by mal zabudovaný zosilňovač ( kino má pasívne repro, každý zo 6-tich reprákov sa zapája do kina zvlášť len vložením páru káblov do svoriek ) neviete niekto poradiť, aký dvd prehrávač kúpiť? Predáva sa vôbec taký bez repro? Nechce sa mi opäť kupovať kino a staré repro vyhadzovať...

Odpovědi na otázku

Toto je jedna z nevýhod domácich kín, ktorú si väčšina uživateľov pri prvej kúpe neuvedomuje - počiatočná investícia je síce nižšia než riešenie kúpy komponentov zvlášť, ale pri poruche niektorej časti sústavy je oprava nákladná, alebo v tomto prípade takmer nemožná. Čo som videl značkových výrobcov (Panasonic, Philips a pod.), zosilovač priamo v DVD mechanike neponúka žiaden, iba analógové 5+1 výstupy. Možno by podobnú alternatívu mal nejaký neznačkový výrobca, otázna je však kvalita a životnosť takéhoto riešenia.

Tak si kup receiver a prehravac DVD.