» Poradna » Ostatní

Dvd přehrávač píše video resolution not supported

Zdravím, vypalila jsem si na dvd filmy a dala jsem to do dvd přehrávače, ale ten mi píše video resolution not supported.. co to je? hraje jen zvuk, jinak je to ve formatu avi a to mé dvd podporuje, tak kde je problem?

Odpovědi na otázku

Však ti to sám píše - video resolution not supported.Video, ač je .avi má prostě jiné rozlišení než které(á) přehrávač umí přehrátToto rozlišení může nabývat hodnot cca 1920x1080 do 240x144.Ke zjištění veškerých parametrů videosouboru použij Mediainfo!

Dík, mě jen zajimalo co s tim aby to šlo prehrat!

najít v dokumentaci dvd přehrávače jaké max. podporované rozlišení podporuje a k tomu najít films odpovídajícím rozlišením, příp. udělat z filmu formát DVD nebo koupit nový přehrávač.

Pomocou video konvertoru si to previest na rozlisenie 720 x 576

V papieroch od DVD prehrávača sa pozri, ake ZVUKOVÉ a VIDEO formáty podporuje - pretože *.avi je len kontejner (nádoba), v ktorej je uložený súbor s video a audio údajmi - a video môže byť vo formáte DivX, XviD, mp4, h.263, h.264 (to sú už HD!) a zvuk v mp3, ogg, acc, ac3.....Tu si prečítaj: http://cs.wikipedia.org/wiki/Multimedi%C3%A1ln%C3... Dole je prehľad formátov.....Porovnaj so svojim DVD playerom....

ale max rozlíšenie DVD je PAL

Volovina!

To myslis vazne?

Norma PAL b - pre analóg! http://cs.wikipedia.org/wiki/Televizn%C3%AD_normaDVD prehrávač je analógový? Tak potom aká tam norma? Rozlíšenie, nie norma.... pretože i súbory na DVD disku sú digitálne! Žiadny analógový zápis!

ano, PAL je analog, ale DVD prebralo z neho rozlíšenie. Zatiaľ som nevidel original lisované DVD s filmom s 720p ani 480p (16:9)

Presne, "Označení PAL na discích DVD definuje pouze rozlišení (720×576 pixelů) a snímkovou frekvenci obrazu (25 snímků za sekundu). Samotné kódování na DVD discích je digitální s kompresí MPEG-2, a nemá s analogovou normou PAL jinak nic společného. Toto označení na discích DVD bylo pouze neformální pro představu laické veřejnosti o kvalitě záznamu."Takze neexistuje DVD prehravac, ktory by zvladol vyssie rozlisenie a o tom je tato diskusia.

Ten, co minuskuje, nenormalne vidi do problematiky, je to taky maly genius.

Myslel som komentar Juwu2