» Poradna » Programy

DVD přehrávač MANTA Prince 2 - zkušenosti

Máte někdo DVD přehrávač MANTA Prince 2 recenzovaný v Computeru 10/06 ?Jaké jsou vaše zkušenosti, co hlučnost mechaniky, hlučnost přístroje (ventilátor ?), ovládání....ht tp://webline.elko.cz/default.asp?mtc=0&cls=stoitem&stiid=5798&stiplname=dvd-pl ayer-manta-prince-2-dvd-mp3-jpeg-divx-qpel-gmc-6ch-silverGogo

Odpovědi na otázku

...nikdo ?  Že by to nebyl až takovej zázrak ?ht tp://webline.elko.cz/default.asp?mtc=0&cls=stoitem&stiid=5798&stiplname=dvd-pl ayer-manta-prince-2-dvd-mp3-jpeg-divx-qpel-gmc-6ch-silver

Já myslím, že za patnáct stovek toho umí víc než dost. Vzhledově je to celkem fešák, jeho recenze jsou na úrovni velmi slušných zařízení a v cenové relaci 1500.- Kč bych řekl, že je na špici. Pokud Ti stačí parametry, kterými oplývá, jistě by byl dostačující.Jaká je hlučnost a podobné zkušenosti, to nevím, ale tu medvědí službu za Tebe již udělali pracovníci, kteří ověřovali jeho vlastnosti a jeho známku v recenzích nedávají jen tak pro nic za nic.Proto jsou tyto recenze, abys jako možný uchazeč měl zjednodušenou představu o tom kterém zařízení.Při posuzování tito odborníci nemají důvod někoho poškodit, poškodili by v opačném případě svoje dobré jméno a to je nevratné v očích a mysli respondentů.To je můj názor a mohu Ti říci, že mě toto zařízení celkem nadchlo, provedl jsem si některé dohledávky a vypadá, že za ty peníze asi lepší na trhu možná nebude a nebo bude silně konkurovat ostatním. Vašek

To máš samozřejmě pravdu a je mi jasné, že 100% dokonalé není nic (natož za tyto peníze. Jen mne trošku polekalo fórum na:http://www.manta.com.pl/forum/index.php(ale je to v polštině)Mimochodem černej kousek taky není k zahození

GoGo, ještě jsem nečetl ani jednu recenzi/různou/, kde by některé zařízení mělo jen kladné hodnocení. To dokonce nenajdeš ani u velmi drahých a tudíš pravděpodobně nejméně poruchových, technicky na výši a pod.I u těchto najdeš kladné a rovněž záporné náměty.To jsem dokonce sledoval i recenze zařízení v cenové relaci od 50 ti tisíc výše a mohu Ti říci, že na ten počet majitelů tam bylo více záporů, nežli procentuelně u levných zařízení do 5 ti tisíc. Takže, říká se , že když Tě má potkat štěstí tak Ti podá ruku a když se Ti má něco přihodit zlého, tak se před tím neschováš nikam.Pokud budeš vycházet částečně z recenzí, svého rozumu a některých námětů, tak si uděláš vlastní úsudek. A také, nejde o život, jde jen maximálně o patnáct stovek, které, když nebudeš spokojen, tak dostaneš od prodejce zpět. Do deseti dnů můžeš povětšinou výrobek vrátit bez udání důvodu, takže zas tak moc neriskuješ.Vašek

To už k tomuto tématu nikdo nic nemá? Že by všichni měli doma jen samé "elegány "???

Já opravdu nevím k čemu jsou recenze (třeba i dobrých) výrobků, když se NEDAJÍ nikde sehnat. Elko je velkodistributor, tak se s koncovým zákazníkem bavit nebudou. Co jsem prošmejdil českej net, tak není nikde k mání. Taky by mě zajímalo, proč nikde nemají inovovaný Cyberhome 4620 s novým čipsetem - asi potřebují vyprodat staré zásoby 462. Fuj.

A co takhle zkusit googla?V Pardubicích v Okáčku ho maj za 1427,-Kč.

ja sehnal na objednavku v computeshopu za 1376,-

zkušenosti ti napíšu tak za týden - mám ho objednaný a čekám co to bude za zázrak

Mám tento přehrávač doma asi 1 týden a zatím opravdu spokojenost. Vypadá líp ve skutečnosti než na obrázcích. Přehraje vše co mám doma, titulky perfektní, OSD sice jen polsky, slovensky či anglicky, to se dá přežít a cena přehrávače 1500kč, je to co rozhodlo. Vypadá to že hoši z Polska budou akualizovat firmaware celkem pravidelně, takže třeba časem bude i něco navíc. Hlučnost se mi zdá dobrá, tedy při přehrávání DVD, CD neslyším žádné "pazvuky".

Objednával si ho cez net?Ergo, kupoval ho už niekto na Slovensku?Dík.

objednal jsem ho přes http://www.nej-ceny.cz/, za 2 dny byl doma

WWW.STALKER.SK

je dobre ze se tu objevila tahle diskuze, prehravac me opravdu zaujal, hlavne cena.nasel jsme jen polskou recenzi takze jen pro otrle(neumim prelozit ani zaverecne minusy,kdyztak to nekdo napiste sem cesky)http://twojepc.pl/artykuly.php by zajimalo zda titulky u nej musi byt s nazvem urcite delky nebo bez specialnich znaku ktere by prehravac pak treba nevzal, co obraz dobry?...ale za ty penizeopravdu si myslite ze jako koncovy uzivatel nemam sanci si obednat vyrobek pres nakupnni web elka?diky

zjistil jsem ze od elka si nejde objednat primo ale pry vam najdou partnera ve vasem okoli

Už jste někdo zkoušel upgrade firmware? Na stránkách výrobce www.manta.com.pl je novej firmware 1.7 a návod, jak to provést. Je to ale v polštině. Neumíte někdo polsky? Docela rád bych si ten novej firmware nahrál. Mám problém, že když tam dám CD s mp3, tak se mi přehraje jedna skladba a na další se to automaticky nepřepne.Musím, to přepnout manuálně na ovladači. V tom návodu se totiž píše, že se nahraje na CD-R novej aktuální soubor, ale pak tam ještě píšou, že se to musí doplnit nějakejma libovolnýma datama, aby to mělo alespoň 100 MB. Ale jak píšu neumím to přesně přeložit a nerad bych něco zkazil.

Ze slovenských stránek (http://www.manta.sk/firmware_prince2.htm) jsem nahrál firmware verze 1.8b. Firmware jsem vypálil na cd a do vytvořeného adresáře jsem vypálil 100Mb dat, tak jak to bylo požadováno v manuálu. S upgradem nebyl žádný problém, proběhl rychle a bez problémů.

Mám tento přehrávač , nevím jak zjistit, jakou verzi firmwaru má, zda je třeba upgradovat . Menu v manuálu je dosti odlišné od skutečnosti. Dálkové ovládání je stejné, jako pro Oravu DVD 504,možno zaměnit.

Zjištění firmware - zapnout,otevřít šuplík,namačkat na dálkáči kód 061818 ... a je to

Moc děkuji Gogovi a Vítovi. Ty slovenský stránky super. Hodně jsem se tam dočetl. Jsou tam popsány i chyby, který to dělá mně. Hned to zkusím upradovat.

Mantu zatím nemám, chtěl jsem ji kupovat, tak jsem o ní též sháněl informace. Po shlédnutí fotek na www.stalker.sk jsem zjistil, že vnitřek "stroje" (tj. mechanika, plošný spoje s dekodéry, plošný spoj výstupu SCART) je totožný se SENCORem 5504 (na kterém mi minulý týden "odešel" zvukový výstup). Občas mám dojem, že se většina DVD přehrávačů liší pouze firmwarem....To jen tak na okraj...

Přišel mi přesně na den dětí. Večer jsem připojil přes SCART. Přehrál jsem si 1 film s titulkama - bez problémů. 2.6. jsem vložil disk s pohádkama pro děti a po 1 min. 40 s. se kousl stejně jako při každém dalším CD, DVD ať už originál nebo vypálený. Jsem nasraný a nevím teď co s tím. Dostává se po zapnutí do takového divného "pastavu" kdy na obrazovce začnou hrát všechny barvy a dálkový ovladač nereaguje - ANI JEDNO JEDINÉ TLAČÍTKO!! Musím vypnout natvrdo!!! Chci ten co ho testovali v Computeru 10/06!!! Upgrade firmware mám strach, raději ho vrátím a nechám vyměnit za jiný kus, ale to je to co jsem nechtěl!!! Zkoušel jsem to i přes S-video, ale dělá to stejný.DÁVÁM MU ŠANCI SE SPRAVIT DO PONDĚLÍ!!!

a co cestina nevite zda bude nebo uz je ?

jinak nahrat firmware bych se nebal, opravi to spoustu veci, staci postupovat podle navodu ...ted uz je 1.8b tusim

Nevzalo mě to příspěvek a tak zkouším než budu znovu skládat

Jsem také jeden z těch co uvěřili recenzi v Computeru. Přehravač mám hlavně k vůli přehrávání MP3. Přehrávám přes věž, televizi nemusím mít. V recenzi neuvedli , že musím u něho držet službu a každou skladbu pouštět jednotlivě. Mám dotaz.1. Když chci nahrát nové firmware, které má již na tuto funkci opravu, musím nahrát všechna předchozí nebo stačí poslední verze firmware a ta obsahuje všechny opravy z předchozích verzí???????2. Jelikož jsem nikdy ještě firmware neinstaloval, ptám se. Podle návodu mám stáhnout firmware a vypálit ho na CD spolu ještě ze 100 MB dat. Toto má být na CD vypáleno  firmware a adresář  s 100MB dat nebo vše dohromady jako soubory. Z návodu na slovenských stránkách to není úplně jasné?????????3. Dle výše uvedených slovenských stránek a přečtení diskuze by po provedení opravy firmwarem mp3 už měly automaticky být přehrávány po sobě, není mi však jasné zda to platí pouze pro mp3 v jednom adresáři. Nebo je možné, že dohraje poslední song v jednom adresáři a automaticky dojde k přehrání prvního (a následujících) songů v dalším adresáři? A jak je to s automatickým přehráváním mp3 po sobě, pokud nejsou v adresáři a jsou vypálena na CD volně po sobě? (na CD není ani jeden adresář). Díky za info

tento prehravac umi prehrat skladby mp3 postupne z celeho adresare staci v menu stranka ruzne\smart navi\povolit polozku auto prehr. ZAP !

Auto zap. znamena ze se spusti automatycky prehravani vlozeneho CD nebo DVD ale nemusi to prehrat vsechny skladby postupne.Kdys se vlozi CD s MP3tak na obrazuvce uplne dole pod nazvem skladby se pri stisknuti na DO tlac.REPEAT budov menit funkce prehravani:-REP-ONE-prehravani po jedne skladbe,-FOLDER REPEAT-opakovane prehravani jedne slozky na CD nebo DVD.-DISC-prehravani postupne celeho CD nebo DVD z MP3.-DISC SCAN-prehravani po 10sek.vsech skladeb.-SINGLE-prehravani jen vybranych skladeb.-RANDOM-nahodne prehravani skladeb.-FOLDER-jednorazove prehravani jedne slozky

firmware novejsi ne vzdy obsahuje vse ze stare verze...muze treba naopak neco nepodporovat ci podporovat veci nove ..je potreba si precist info jinak se to ma ymsim palit tak ze ta slozka se100mb se ma dat zvlast a firmware primo do rootu

dneska jsem si ho koupil také, ale nějak nechce přehrávat formát MPEG-4, je to u vás podobně, nebo se to musí někde zvlášť nastavit?

Bohužel ta sama zkušenost při přehrávání Xvid. Některé načte, některé ne. Zatím jsem nenašel příčinu pro takové chování.

zajímalo by mě, jestli umí přehrávat i DivX filmy, které jsou na DVD? (ne jen z CD)

ano, samozrejme. muzes si jich vypalit na DVD kolik chces a vpohode je prehrajejinak je to coooool prehravac

Neměl jsem na něj nervy, tak šel zpátky do obchodu. Nebyla to dobrá volba. Trvalé problémy s načítáním Xvid nebo DivX.

Nechtěl bych to ani omylem.Nejsem typ člověka co si ráno obleče ponožky Nake, na to nasadí boty Lodias zapne herní konzoli Polystation a k tomu si pustí hudbu z radiomagnetofonu značky Panascanic a čas kdy má jít do školy kontroluje na hodinkách Cetezin.

Tak jsem ho také vyzkoušel a jsem rád, že jsem ho stihnul vrátit. Zápory nad klady znatelně převažovaly. Šel jsem do Yamada DVD-6800X a nelituju. Navíc s neoficiálními firmvéry je to super stroj.

mužeš mi říct nekteré z těch záporů?

Moc už si nevzpomínám, tak alespoň něco:klady:- displej s mnoha informacemi (nutno se na něj koukat přímo zepředu)- detailní informace o souboru (velikost, typ kodeku, datové toky....)- dobře řešená lupa (zoom), jen mohla být po menších krocích- hezké a dobře čitelné titulky.......zápory:- velmi málo znaků v přehledu názvů souborů (tuším jen prvních 8), navíc bez češtiny (resp. slovenštiny), takže orientace ve více podobně označených souborech či dokonce mp3 nemožná- moc si nerozuměl s mojí starší OVP TV 72cm/stereo, kdy AV1 vstup byl barevný vždy jen asi prvních 10 minut, pak čb (po výměně za jiný kus už jen čb, barva se neobjevila vůbec, navíc se viditelně chvěl obraz při zobrazní menu) .. na druhém AV2 vstupu barva vždy, ale zase nešlo přepínat kanály na TV (to je ale problém OVP)...s jinými DVD i VCR přístroji AV1 vstup zcela v pořádku, tzn. chyba Manty- ne všechny formáty titulků jsou podporovány (i když jich umí jinak dost)- nemá české OSD......

v té lupě je i veliký podstatný MÍNUS za to, že neumí zvětšit klasický mpg soubory - prostě obraz je uprostřed TV, z každé strany 10-20cm černo a nejde s tím nic udělat

pičoviny. Za 15 stoviek to musí byť poriadna šunka. Tam by som teda ani napálené CD/DVD nestrčil.

Né že bych chtěl někomu koupi rozmlouvat, ale raději půjdu do nového Cyberhome 4620 s novým čipsetem MTK 1389 DE/C. Ty prodávají prakticky všude a ne jen v Elku a dvou krámech v Česku. Mimo to O DOST líp vypadá.

Už mám Cyberhome 4620 a sežere vše, pravda pálím jen na Verbatim,TDK a nalejvýš Sony a to 8x. Jediné médium které nenačetl bylo CD 90min Multidisk.Umí GMC i QPel      Zatím pohoda

ale nema vystup 5.1 a zadnej dekoder zvuku

Mám taky problém. DVD disky v pohodě, ale při přehrávání DivX se to seká-někdy 5x za film, u jinýho filmu třeba 5x za minutu - prostě to hraje a najednou problikne černá vobrazovka a přeskočí to vo pět až dvacet vteřin. U několika filmů se třeba i vytratil zvuk a po deseti sekundách se zasekl i film. Mám nejnovější verzi firmware 1.8b. Co s tím? Vadný kus?

A ja mám ORAVA D 561 za 2500 SK a tá strčí tie vaše šunky do kapsy. ! ! !

"A ja mám ORAVA D 561 za 2500 SK a tá strčí tie vaše šunky do kapsy. ! ! ! "Viz : http://www.orava.eu/forum/viewtopic.php. - co kus to unikat, /problemovy Chipset  ESS , chybovy FW odkazany jen na vyrobce-dodavatele/ podobne i Manta2 - USB to nezachrani!

I like to move it move it!

nemá někdo kody k tomuto přehrávači?

Doporučuji všem,aby se Mantě obloukem vyhnuli.V ponděli tento týden mi přišel poštou:resety,poskakování obrazu a další vady.V pátek výměna za nový přístroj(doma zjištění že je přístroj opravený,chyběla nálepka na šroubu,jinak smotaná napájecí šňůra,potrhaný igelitový přebal)Přístroj načítal pomalu,ale načítal,cukání videa(zástava na 15-20 sekund)Vloženo DVD a nic,na monitoru hláška,žádný disk.Není více co dodat.Reklamace,vrácení peněz.

Po upgrade přehrává OK všechno kromě MP3-kouše se . Mirek

ved vravim. Manta - v zivote o tej znacke nebolo ani slichu. Dajaky Nimandi vyrobili jeden model prehravaca a teraz s tym cavuju....a tak to aj dopadne potom.

ja mam Mantu nekdy od cervna a jsem max spokojenej. Design ma docela dobry, vypada robusne a co hlavne precte take vse - pustim na nem dceri pohadky v DIVX. Take jsem zkousel nejake DVD-VIDEO a MP3. Vypada ze precte i bramborak tak jako kdysi cdromky TEAC :). Navic se mi libi menu, jsou tam hned automaticke nahledy a umi precist i dlouhe nazvy souboru. Jedina slabina je dalkove ovladani, musite s nim presne mirit, ale da se to. Libi se mi ze ma ovladac i funkci eject. Mame v rodine jeste znackovy Philips , ktery stal nejmin 2x tolik a funkcema je dost trapny proti Mante ... Tak snad i vydrzi ...

"Šel jsem do Yamada DVD-6800X a nelituju. Navíc s neoficiálními firmvéry je to super stroj."Mozna, ze toto je odpoved na otazku, jaky prehravac.

Ahoj mám ho a jsem na 99% spokojený. Přehraje vše na co si vzpomenu, jen MPEG 4 nějak nejde A mám dotaz, dá se nějak nastavit aby když je vyplý tak se na něm zobrazovaly hodiny???dík Karlos

Muze nekdo poradit? Pri prehravani mp3 a pri nastaveni z ovladace repeat-folder, lze nejak docilit, aby tato volba byla trvala? Asi to delam blbe, ale pri nastaveni dalsiho adresare musim tuto volbu znovu navolt a to je votrava.

Mám Prince 3, zoberie mi všetko na DVD, ale neprečíta CD, to je v poriadku?

Mám Manta emperor 4 a zatím vše v pořádku. Akorát dnes jsem při sledování DIVX filmu zjistil že nepřehraje řeč ale ostatní zvuky okolí jdou. Jiný film v pohodě. Neví někdo co s tím?