» Poradna » Programy

DVD Panasonic DMR-ES15 Problém s čtením disku DVD

Při vložení disku DVD do mechaniky rekordér chvilku opakovaně cvaká, a pak se na obrazovce objeví hlášení "No read - čtení není možné, zkontrolujte disk" - přístroj disk nenačte a nelze nic přehrávat ani nahrávat. Toto hlašení se však ale objeví i tehdy když není vložen žádný disk a na displeji rekordéru navíc svítí indikátor jako by v přístroji disk vložen byl. Prosím o radu jestli je možné tento problém nějak resetovat, odblokovat nebo odstranit v domácích podmínkách. Nejbližší autorizovaný servis mám totiž poněkud daleko.(poznámka: čištění pomocí čistícího DVD jestli není zašpiněný snímač jsem již zkoušel - bezvýsledně)

Odpovědi na otázku

Nevím jak Panasonic, ale Pionner má možnost vrátit tovární nastavení. Prolítni "chytrý čtení" = návod, snad to tam bude.

To už jsem taky zkoušel, jsou tam celkem tři různé možnosti a postupy. Ale taky nic.

na tvojom mieste by som asi nešpekuloval, a zaniesol prístroj do servisu. Môžeš na ňom napáchať ešte viac škody než úžitku. A určite im nespomínaj, že si ho čistil čistiacim médiom (hlavne, pokiaľ je v záruke).

Jojo, ja mam v manualu napr. napsane: "V obchodech lze koupit cistici CD disky, ale pri jejich pouziti existuje riziko poskozeni snimaci cocky."Asi tak......

Môže to byť vysileným laserom. Zanes ho do servisu.

Zrovna mám ten samý problém, zatím jsem zkusil jeden servis, kde ale ani nevěděli že X-HOLD na displayi znamená dětský zámek, takže tomu asi moc nehoví, a dostal jsem tip na další servis. Původně jsem podezíral děti, že něco provedly se šuplíkem, když si měnily pohádku. Mohu se zeptat jestli se vám to podařilo nějak vyřešit? Děkuji.

Je v háji dvd mechanika.Přesně to se mi stalo, rozebral jsem dvd mechaniku a zjistil jsem obroušený první zoubek na hřebenu dvd mechaniky čímž pastorek nemá o co zabrat a mechanika nefunguje, dvd si pak myslí že je vložen dvd disk a nefunguje.

Ahojmyslis ten prvy zubok na tej bielej casi co sa posuva vpravo v lavo?? po vlozeni dvd mi len cvaka a neroztoci sa, vopred vdaka