» Poradna » Programy

DVD na avi ->najrýchlejší & najjednosuchší

Poradte pls. nejaky soft na konverziu DVD->avi. Jedina podmienka, aby bol co najryxlejsi a zaroven co najjednosuchsi na nastavovanie. Najlepsie, aby spustil konverziu niekolkymi klikmi. A est by ste mohli, prosim, napisat, ako asi dlho konvertuje jedno DVD na AVI. (co som skusala, asi 30min. ale chcela by som nieco ryxlejsie - ma dvojadrovy comp a 2gb ram) Diky

Odpovědi na otázku

Váš jazyk já neznat! Co je např: "najryxlejsi"?
Pod "DVD" si už něco s velkým úsilím představím (např ,MPEG Video Version 2, zvuk AC3), ale pod "avi"? "avi" je kontejner a může v něm být cokoliv!

A podle použitého encoderu a jeho nastavení trvá také převod.

tieto odpovede milujem.. stale si tu niekto potrebuje nieco dokazovat ako sa otatni neodborne vyjadruju - citujem "Pod "DVD" si už něco s velkým úsilím představím". Nic v zlom, ale myslim si, ze vacsina ludi si pod DVD predstavi nosic, resp. original DVDcko. Ak sa mylim tak prepac. Takisto najrychlejsia konverzia..ako si lamem hlavu, nijak si to neviem predstavit v inom kontexte..

Hladam soft, ktory mi filmy na dvdcku skomprimuje na hocijaky subor avi. nemusi byt stlaceny presne na 700mb, ked aj ma giga, len aby bol cely proces co najrychlejsi..

Velmi pekne dakujem za odpoved. Ked niekomu nie je este jasne, co myslim, rada doplnim otazku. Dakujem

Já miluji takové "otázky"! "...nejaky soft na konverziu DVD->avi..." - většina bude se dohadovat stejně jako já, že máte nejspíše na mysli nosič se zvláštně organizovanými daty...

Znovu opakuji, že rychlost převodu závisí na použitém encoderu, jeho nastavení a pochopitelně na výpočetních možnostech HW. Nevím, co je na tom nepochopitelného.

Ale pokusím se odpovědět:
- "vrazím" nosič do mechaniky.
- použiji souborový manažer a webový prohlížeč a zadám do adresního řádku "videodvd:/".
- "vlezu" do správného adresáře a překopíruji patřičné soubory *.vob" do k tomu určeného adresáře (disk 1).
- zmermomocním Avidemux, podívám se v čem je zvuk a pak nastavím patřičný(é) encodér(y) a jejich parametry.
- pokud jde například od seriály, tak upravuji a spouštím více instancí Avidemuxu.
- zadám uložení do patřičného adresáře (disk 2).

ja som vasej odpovedi rozumela aj po prvy raz.. Nepisala som, ze niecomu nechapem.
Vdaka za odpoved. Myslim si, ze zavisi aj konkretneho programu, nielen od nastaveni encoderov. Rozne programy to aj pri rovnakych nastaveniach nerobia za tu istu dobu.. Teraz skusam napr. xilisoft dvd ripper a film robi hodinu, pricom mi to iny program pri presne rovnakych nastaveniach spravil za 38 min. Chcel by som to stlacit aspon na 20min. Volakedy som citala recenziu na compy a tam jeden z testov bol konverzia dvd na avi a casy vychadzali okolo 22min. pricom vykon testovanych pocitacov bol nizsi ako moj.
Ale vdaka, skusim aj avidemux

ono ten čas hrozně závisí na tom, jakou kvalitu chceš. Předpokládám, že chceš AVI v kodeku XVID a zvukem v MP3. Použil bych taktéž Avidemux, normálně nakopčíš obsah dvd někam na disk, vyhrábneš patřičný .vob soubor (pokud máš nainstalované CCCP kodeky včetně Media Player Classic, tak si můžeš ten .vob přehrát rovnou v něm, abys měla jistotu, že je to ten správný a nepřeváděla zbytečně třeba DVD menu a nějaké reklamní debility co jsou před filmem) a přetáhneš do Avidemuxu. Pokud se tě na něco ptá, tak mu to odklepni (indexace atd.), on ví co dělá.

Následně nastav parametry - pokud to chceš přehrávat (to avi) třeba někdy u někoho na stolním DVD, tak doporučuju zvuk nastavit jako MP3 (lame), 128 kbps, stereo, CBR. Video na Mpeg-4 (Xvid), dále je v nastavení Kalkulátor, kde mu řekneš, jak velký výstupní soubor chceš a potvrdíš (je tam myslím čudl "Použít"). Pak už to video jen uložíš.

Ja rychle to udela Avidemux netusim, ale pomoci AutoGK by cas 30 minut byl vybornej, ja osobne to na C2D 3GHz delam cca 2 hodiny. A to jeste vzpominam na casy kdy to trvalo pres 12 hodin.

tak na Phenom X3, 2GB ram to jede cca hodinu (ale to bylo myslím 2průchodový kódování). Nicméně časy, kde jsem si na to vyhrazoval PC na celý den, pamatuju taky.