» Poradna » Ostatní

DVD mechanika do stolniho playeru

Muj prastary (4 roky ) Denver DVD-211 nepodporuje DVD+R (a s "erwama" plus i minus ma vubec problemy)... Uvnitr se nachazi zdroj, zakladni deska s chipsetem Zoran DD a DVD drive - je to "pajsl" z nejake ATAPI mechaniky (nejspis neprilis kvalitni). Zde dotaz: podpora jednotlivych typu medii je pouze na mechanice, nebo i ve firmware zakladni desky? Staci vymenit ten drive (za nejaky "konfekcni" odplechovany PC kousek), nebo je nutne i flashnout FW?

Odpovědi na otázku

vede ti tam běžný ide kablík a napájení? tak prostě letmo připoj jiné dvd a uvidíš

Ale jo, vyzkouseno (DVD-ROM Toshiba), chodi to. Ja jenom zatim nemam zadne "pluskove" medium (a zadny muj kamos taky ne), tak se ptam... Mohl bych ho vysmazit, ale jak to "stroj" nesezere, co pak s filmem, ze... Stejne dik za odpoved .

film někomu věnuješ, stolních přehrávačů co umí dvd-r, +r, -rw, +rw najednou je teď z koreje a číny plno za blbé 2.000, ještě za to dostaneš 1-2 pivaměl jsi to vyzkoušet na +rw médiu, to by bylo nejpřínosnější zjištění co si až můžeš dovolit