» Poradna » Ostatní

DVD - problém při spuštění

Dobrý den, prosím Vás, nevěděli byste, jestli se dá pustit DVD bez připojení TV přijímače k tv anténě, tedy na televizi, která není připojena k anténě? Mám televizi nepřipojenou k tv anténě, půjdou mi pouštět DVD, když není TV připojena k tv anténě? Děkuji za odpověď. Jana.

Odpovědi na otázku

To ze ne i pripojena k antene nevadi a staci to napsat pouze jednou. Musi byt propojen DVD prehravac a TV. Bud Pres HDMI (novejsi) nebo scart/cinch (starsi).

Jenom je stále potřeba za ni platit konsesionářský poplatek

Pokud chcete na TV prehravat filmy z DVD prehravace ... tak je uplne jedno, jestli je nebo neni ta TV pripojena k antene. Vzdyt ji k nicemu nepotrebujete!

Laicky řečeno, obraz leze z DVD přehrávače, takže televize nepotřebuje vůbec signál ani anténu. Musí se akorát na televizi dálkovým ovladačem nastavit zdroj videa - podle toho, do čeho je na televizi zapojený kabel z DVD přehrávače.