» Poradna » Ostatní

DVBT2 - Chybějící kanály

Dobrý den,Koupil jsem si set top box značky Sencor pro přechod na DVBT2. Ovšem nechytám kanály Nova 2, Přímá Comedy Central apod. (Dočetl jsem se, že to jsou kanály Sítě 4)Před tím, jsem je nechytal ani přes normální vysílání v TV. (Zezačátku ano, cca před rokem zmizely.)Ve vedlejší místnosti je ale vše v pořádku.Poradíte mi někdo prosím, kde může být chyba?Lokalita: Štěpánkovice, Moravskoslezský krajDěkuji mocDominik

Odpovědi na otázku

Tak logicky, pokud ve vedlejší místnosti na ten samý set-top box všechno chytíš, musí být problém v anténních rozvodech.

Přestěhuj TV do vedlejší místnosti a máš vyřešeno.

A jakou máš anténu? Společnou TV anténu v nějakém bytovém domě (panelák...) u obou TV? Nebo v jednom pokoji nějakou pokojovou a v druhém společnou? Nebo ještě něco jiného?Dokud neposkytneš pořádné informace, nečekej radu.

Jedná se o rodinný dům.V obýváku vše běží, v ložnici už ne.

Ale pochop, nám nejde o to, jestli je to rodinný dům, nebo jestli nad vchodem visí červená lucernička, Zajímají nás technické detaily, např. kde je anténa, jak jsou rozvody signálu, čím se liší připojení k anténě v obou pokojích.

Tak logicky, asi je problém v anténním rozvodu, nemyslíš? Předpokládám, že na domě máte jednu anténu a přes nějaké rozbočení udělaný rozvod do více místností?

Když nevíš, která bije, tak v Opavě máš několik firem, které ti to vyřeší. Např. http://anteny-opava.cz atd.

Vzhledem k tomu, že nejsi schopný odpovědět ani na triviální otázky, objednej si technika z místní radiotelevizní služby, ať ti to dá do pořádku.

vezmi set top box na miesto, kde je vsetko vporiadku, nalad na nom pozadovane kanaly, prenes set top box na miesto, kde to momentalne nie je vporiadku a zisti, ci nieco chyba. ak je to tak, zavada je v rozvode siganalu, najpravdepodbnejsie v konektoroch, zasuvkach alebo v nekvalitnom ci poskodenom koax. kabli.nastuduj si nasledovne: https://www.digitalnitelevize.cz/vysilace/region-moravskos... podla svojej lokality si vyber najblizsie vysielace, ktore vysielaju pozadovane programy v DVB-T2, mozno budes potrebovat aj viacero anten, najdi antenarsku firmu, nech ti overi instalaciu anten podla aktualnej potreby.