DVB Turner

Zdravím. Mám jeden dotaz ohledně LCD televize. Koupil jsem LCD TV Sharp s věstavěným DVB turnerem a zapojil jsem ji na anténu, kterou poskutyje UPC v Ostravě. Nic však nemůžu naladit. Je třeba koupit nějakou kartu nebo snad ještě není v Ově digi signál? Přes UPC by měl digi signál jít, ne? Předem děkuji všem za odpověď. Mějte se

Odpovědi na otázku

A co je to za anténu? Z "poskytuje UPC v Ostravě" se toho moc nedozvím.

ale na príjem cez upc je nutný settopbox, nie?

K tuneru DVB-T v tvp je nutno pripojit antenu prijimajici digitalni signal z pozemskych tv vysilacu, v ostrave je na slezke ostrave - vodarna, nikoliv z kabelove site. UPC v kabelove siti dodava jak analogovy signal v norme PAL - analogovy tuner v tvp nebo digitalni signal v norme DVB-C - nutny jejich settopbox.

Pokud jesm to pochopil, tak přes UPC se nedá bez Settopboxu chytit na TV i s DVB-T žádný program. Mně se sípš jednalo o to, zda by bylo potřeba do TV koupit kartu pro příjem digitální tv nebo ne. Od prodavače jsem to nějak nepochopil. TV má vestavěný DVB-T, ale jestli je potřeba kartu nebo ne mi nevysvětlil.

DVB Soustružník? Co je to za zaměnstnání? Turner=soustružník

UPC je placené a pokud vím, tak signál poskytuje na kabelu a satelitu.
DVB-T neznamená DVB Tuner, ale DVB Terrestrial (Pozemní). Pro příjem UPC-kabel nepotřebujete DVB-T, ale potřebujete DVB-C (DVB cable), pro příjem digi satelitu DVB-S. UPC vám příslušný set-top box dodá.
DVB-T je určené pro příjem digitálu "klasickou vzdušnou" cestou pomocí antény.