» Poradna » Ostatní

Dvb-t2

Zdravím, vím ze jeto hloupý dotaz ale nevim si rady. Mam televizí LG 49UK6200 a dnes mi přestali hrat programy. Vim ze moje televize ma DVB-T/T2 . A muj dotaz zni jestli je rozdil mezi DVB-T/T2 a DVB-T2 nevim jestli jeto to samé. Děkuji za odpovědi a omlouvám se předem za hloupý dotaz ..

Odpovědi na otázku

Pravděpodobně máš TV která sice signál DVB-T2 umí přijímat, ale nepodporuje kodek h265/HEVC používaný v tomto vysílání. To nejde opravit žádnou SW aktualizací, zkrátka má "slabý" HW.Takže buď nová TV nebo settopbox....

A vis to jistě ? Totiž programy mi přestali hrát asi pred 2 hodinama. Nebude to treba tim ze to chce nějaký cas na aktualizaci ? Třeba zitra rano to pujde :D

Samo od seba to nepôjde, treba preladiť. Tá tv má aj h.265 kodek takže pohoda. Dvb-t/T2 znamená že má t aj t2

Dle https://www.lgshop.cz/49-lg-49uk6200/parametrytato televize H265 HEVC podporuje, tedy problem bude bud ve vypadku na vysilaci, v antene nebo ve spatne naladenych programech...

Co to znamená, "přestaly mi hrát programy"?

Černá obrazovka. Kdyz zkouším naladit tak tv nenajde ani jeden program.

Pokud to nic nenajde, tak buď nefunguje/není zapojená anténa a nebo televize odešla.

Ono je snažší dát otázku v poradně než zkusit použít ladění kanálů a ty programy naladit?

Programy jsem zkoušel asi 3 naladit a pokazde nenašela tv ani jeden.

T/T2 bude znamenat, že umí oba formáty. Obecně jenom DVB-T2 nestačí, zároveň musí televize podporovat kodek HEVC, což by tato měla umět. Předpokládám, že přeladit to znovu jsi zkoušel, potom může být závada na anténě nebo v televizi. Ideální by bylo vyzkoušet třeba nějakou pokojovou anténu nebo televizi vzít k někomu jinému. Pokud je příjem přes společnou anténu v bytovce a došlo k vypnutí DVB-T je také možné, že bude potřeba provést úpravu na přijímači té antény.

Děkuji za radu. Zitra se zeptám sousedu jestli jim to jde :)

Na hoře máš specifikaci TV a tam píšou že kodek HEVC 265 podporuje. Jestli mu to vypadlo tak najednou a nejdou naladit žádné kanály tak něco v TV odešlo, nebo v anténě jestli má zesilovač, protože programy začnou vypínat nejdřív zítra o kolo 23 hodiny.

A nebude to tím, že se jen podělala?

primo posrala

zkus pripojit k tv nejaky dvbt prijmac klidne i stary ne dvbt2 a zjistis jestli je problem v signalu(antene, kabelu, zesilovaci) nebo v tv.

Asi bude potřeba TV znova naladit.

Ta TV podle vyrobce DVB-T2(hevc / h265) podporuje. Tudiz "na Vasem prijimaci" zavada neni. :o)Takze pokud nepomohlo nove ladeni programu, problem bude nejspis ve spolecne(?) antene. Ten by mel resit majitel budovy, typicky ve spolupraci s odbornou firmou.

a není to tak, že se právě něco dělá na střeše s anténami? Dotaz u souseda („zdali taky u nich došel rum“) by to měl uspokojivě odpovědět.