» Poradna » Ostatní

DVB-T2 USB Tuner

Ahoj, Vybírám DVB-T2 Tuner do USB portu, ale zatím nevím jestli je to mnou a nebo trhem, ale moc jsem jich nenašel. Když to porovnám s DVB-T, který jsem před lety kupoval, tak bylo k mání desítky výrobců a i jsem našel nějaké srovnávací testy. Ale teď je pusto a prázdno. Vesměs jsem našel:AverMedia TD310Evolveo Sigma T2Tesla Proxy T2Terratec Cinergy TC2DVBSky T330Z čehož jen ty první tři jsou nějak rozšířené a ve více obchodech. Ty další dva jsou většinou jen v jednom (nebo pár) méně známých, ale spíš neznámých obchodech. A nějaký srovnávací test jsem nenašel vůbec žádný. Teď používám Evolveo Venus na DVB-T, který je dokonce dvoutunerový, ale dvoutunerový na DVB-T2 snad ani neexistuje - nenašel jsem.Máte někdo nějaký tip nebo doporučení na dobrý Tuner? Nebo nevíte o nějakém srovnávacím testu? Jde mi hlavně o jejich HW, protože jako aplikaci plánuji používat DVBViewer a nikoliv dodávaný SW.

Odpovědi na otázku

To asi skôr pozrieť kompatibilitu tých kúskov v DVBViewer. Ide hlavne o ladenie tunera.Samotný DVB-T/T2 hardware dáva na výstupe stream a je na konkrétnej apke ako s ním naloží.

Tak tu kompatibilitu bych zase neviděl jako velký problém. Minimálně ta Avermedia a Evolveo určitě funguje, to jsem našel někde v diskuzích, tj že Dvbviewer funguje a často líp než originální aplikace, čemuž se ani nedivím. Zda fungují ty další tři nevím, ale dvbviever se stále vyvíjí, tak by asi nebyl až takový problém napsat vývojářům, když bude problém s nefunkčností tuneru.Spíš mi šlo o nějaké porovnání různých tunerů z pohledu příjmu signálu. Tam se na komentáře moc spolehnout nedá, protože málokdo na stejné anténě vyzkouší více tunerů a podá nějaké info. Maximálně tak najdu rozčílené komentáře, že obraz kostičkuje a nebo se nenaladí vůbec, jenže to jsou informace naprd, když nevím jaký signál tam mají. Nejspíš si to stejně budu muset vyzkoušet sám, ale tady narážím na to, že těch tunerů je fakt pár a lze je spočítat na jedné ruce. Pro DVB-T jsem našel i různé megatesty, kde bylo testování 15-20 tunerů, ale ten dnešní výběr je mizérie. Tak právě nevím zda fakt nic není a nebo jen špatně hledám.

Ono je to s tým porovnávaním dosť podobné ako s recenziami wifi routrov. Každému testovačovi vyjde v recenzii iný výsledok. Keď ťa zaujíma citlivosť prijímača, tak je dobré preskúmač čo sa dá nastaviť v ovládači. Citlivosť prijímača je možné ladiť a nastavuje ju programátor ovládača podľa toho, ako sa mu zdá, že je to optimálne. Preto spomínam ovládač. Existuje totiž možnosť, že niektoré ovládače by mohli mať možnosť túto hodnotu meniť.

Sigma a zatím si nestěžuji.https://i.postimg.cc/DyZ4GZ8s/11.jpg

Ja kupujem od AverMedia, píšu dobre ovládače a nemal som doteraz žiadny problém ani z ich softvérom.

AverMedia má dobrý soft k USB tunerům,ale ProgDVB nenahradí.

Ja radsi TVHeadend, pak je vcelku jedno na jakem zarizeni a jakym prehravacem tv sleduju...

Jedine Avermedia!!! Spolahliva funkcia uz niekolko rokov! Vyborna citlivost.

Výborná bych si nedovolil napsat,ale nejhorší taky ne. Obecně citlivost těch udělátek do USB stojí za vyliž. Ale zatím nic lepšího nikdo nenabízí.

Po úvaze jsem zakoupil Aver Media TD310, ale nefungoval, tak jsem ho šel vrátit, po konzultaci s technikem (e-shop), jsem si vzal stejný (protože se mi líbily jeho funkce a řekl jsem si, že druhý bude jistě OK). Bohužel, dopadlo to stejně, sekal se obraz, špatně načítal programy a pod. Tak jsem ho vrátil a vybral jsem si Evolveo Sigma T2 (už jsem měl dobrou zkušenost s jeho předchůdcem) a jsem spokojen. Dělá co má a je bez problémů, jediné co mě vadí (ale není to zásadní), že předchůdce měl dle mého názoru hezčí grafiku.

Nikdy by si nepovedal, že Aver sa sekal preto, lebo bol citlivejší. Na nastavenie tej správnej citlivosti sú kladené dve protichodné požiadavky: citlivosť pre príjem slabých signálov a necitlivosť na interferencie. Vyladiť túto vec je niekedy umenie. Preto by sa hodilo ak by mal taký prijímač možnosť nastavovať citlivosť (správnejšie sa tomu hovorí útlm), tak ako to bolo na kvalitnejších rozhlasových tuneroch. Tam bola možnosť prepínať na miestny a vzdialený príjem. Ako to funguje je závislé od interferencíí v oblasti príjmu a to má každý rozdielne.

U nás je signál dostatečný, nikdy s ním nebyl problém.

No veď práve. Navyše nemáš prehľad o rušení nachytané na tvojej anténe, koré môže zapríčiňovať poškodenie bitstreamu. Alfa&Omega kvalitného príjmu je dostatočné SNR. Sila signálu v tom hrá menej dôležitú úlohu.

Mě nezajímá tvůj vědecký přístup. Koupím zařízení, tak jako každý jiný spotřebitel a zajímá mě jediné. Funguje-nefunguje (a to platí všeobecné pro každé zařízení, nejen elektro). A nebudu si kvůli tomu doma zřizovat vědecké pracoviště.

Urob ako uznáš za vhodné. My, ktorí vieme ako to funguje nemáme problém ani s výrobkami ktoré sú označené ako mizerné.

Bohužel těmto udělátkům vadí slabý i silný signál. Momentální USB tunery DVB-T2 jsou vědomě vyráběné zmetky. Počkej ještě,třeba se něco na trhu objeví.

Ono je také otázka co používáš za kodeky.https://www.videohelp.com/software/LAV-Filters

Pro praštěného mínuskáře-protože poradna debilně řadí odpovědi za sebou tak se kodeky týkaly na post tazatele-Dělá co má a je bez problémů, jediné co mě vadí (ale není to zásadní), že předchůdce měl dle mého názoru hezčí grafiku.

Díky za info, alespoň někdo kdo na stejné anténě vyzkoušel různé tunery. Asi to ve výsledku dopadne tak, že jich koupím více, porovnám a ty nevyhovující vrátím.Teď jen aby byl ten výběr na trhu trochu lepší, teď není ani z čeho vybírat.