» Poradna » Programy

DVB-T2 USB Tuner - jaký SW?

Ahoj.Objednal jsem si https://eshop.evolveo.cz/evolveo-sigma-t2--fullhd-... , ale jinde za nižší cenu.Zajímá mě, třeba kdo ho už dávno máte, jaký SW používáte?

Odpovědi na otázku

nějaký podobný tuner jsem před časem zprovoznil známému přes Tvheadend a VLC, co si vzpomínám, ale už je to déle. Sám na TV nekoukám, přijde mi, že není moc na co...

... teď od 1.6. zakáží v IPTV na kanálech Primy přetáčet reklamy, takže se hodí TV nahrávat a lze v nahrávce přeskočit reklamu vždy.

hm Evolveo neznám mám tohlehttps://www.neven.cz/kategorie/pocitace-a-kanc... a je na to potřeba kodek:LAVFilters-0.74.1-Installer.exea program:SichboPVRSetup-3.1.101 (nová verze je už placená)což je třeba tady:https://uloz.to/file/3J464z2U9wGe/driver-... !ZGZ3MwR2ZzAxMzV5ZJHjLwuxBQp3ZTIUqmyzE1x1DHH3nzEwBD==a samozřejmě velká anténa připojená koax kabelem ...a po instalaci se musí naladit programy ručně .. celkem práce asi na hodinku včetně instalace antény ... funguje jak pod W7, W8.x tak i W10 a W11 ...

Díky.Nějaký SW mají zde: https://ftp.evolveo.com/dvb-t2/windows-usb-pc-tun... A nejnovější LAV Filtry zde: https://github.com/Nevcairiel/LAVFilters/rel... /už nainstaloval/

Jediný soft,který za to stojí je dvbviewer.

Ano, ale taky něco stojí. Před časem jsem jej kupoval, tuším, asi za 20€. Ale nelituju.

A co tam dávají tak skvělého?

Nasírací zprávy? Ty nemáš ani žádné IPTV?

Mám, ale běží to tak jednou za měsíc a to možná přeháním. A zrovna prima snad vůbec.

- DVB Dream - starsia verzia je bezplatna, novsie platene, dlhsie nebola nova, ma multi-PIP a multi-nahravanie pre rovnaku frekvenciu, planovac, EPG...- ProgDVB - myslim ze v bezplatnej verzii nejde nahravanie, v platenej ano- SmartDVB - bezplatny, s nahravanim

Díky, podívám se na ně.

A,který z těhle zázraků umí H265?

MPC-HC

jen dodám-škoda že sis nepřiplatil ty 2 stovky-mohl si mít s dvěma tunerama ....

Jenže, kde jsem to bral by to byly 4 stovky a nevím, jestli i5-3470 "utáhne" oba tunery najednou.

Pokud budeš zkoušet mpc tak si vyber Mpc-Be s tímhle nastavením-https://chamconsoft.com/cmc/forums/

Díky.Ale podporuje MPC-BE příjem DVB-T2 HEVC H265 TV streamů? 😲

A někdo ti to brání vyzkoušet?Má to pár Mb a je to jeden z nejkvalitnějších přehrávačů videa pro pc.

Jo, brání mi v tom to, že jsem ho objednal a přijde 1.6., zatím nemám na čem.Ale připravujji se dopředu. Některý SW už mám stažen a připraven na instalaci.A já jako nejlepší video přehrávač považuji PotPlayer, zde: https://potplayer.daum.net/ /má HW akceleraci DXVA/.

Je vidět,že tomu rozumíš.Potplayer mě v pc vydržel pět minut než jsem ho vykopnul.Tuner na tv mám stejný a už ho používám bez problémů od jeho výroby.Dvbviewer jsem kupoval ještě za 15 euro i s HbbTv a i do dnešní doby jsou aktualizace na novější verzi programu zdarma tak proti téhle platbě nemám naprosto nic a u softu s podobným přístupem nemám problém zaplatit,protože se tě to prostě vyplatí.

PotPlayer mne s tunerom nefungoval dobre, dokazal som naladit kanaly, aj dokazal zobrazit obraz, ale nedokaze prepinat, pri prepnuti na kanal na inej frekvencii nie je obraz, teda dlho som to neskusal, ale autor mal reakciu, ze funkcie tuneru vylepsovat nebude, tusim v Juznej Korei to na ich standarde funguje, u nas nie.Jedina moznost je zapnut iny program, tam prepnut na pozadovany kanal a nasledne zapnut PotPlayer, vtedy obraz naskoci, ale toto robit pri kazdom prepnuti je nerealne.

Este som zabudol, na tvojom mieste by som vyskusal ako prvy SmartDVB, pozri sa aj na ich forum, ono je to niekedy boj s tymi kodekmi, renderermi, este pri H.265, treba skusat a ladit to, tak to hned nevzdavaj.Snad uz ma Evolveo lepsie ovladace, lebo ja som davnejsie kupil tuner Evolveo a bola to pohroma, stale to padalo, mrzlo.

Ovladače jsou pořád stejné,ale co jsem koukal tak kromě původního programu k tomu přibalili sichboPVR 4 a LAV filters je také třeba stáhnout novější.Používám dvbviewer a jede to bez problémů.

Ja mam RasPi + tvheadend. Televize se streamuje do cele site, kdyz uz nevim co by, pustim si to jako playlist ve VLC.

Mám ten stejný TV tuner a používám výhradně SichboPVR ve verzi 3xx s LAV filtry, i na Core 2 Duo 2,4ghz bez problémů.

Díky za info!/Už jsem myslel, že jsem jediný ***** , který si to koupil./

...a vlastne i z TV karty od Averu jsem si to pod linuxem poustel ve VLC, videl jsem doporucovat i Kaffeine. Pod Windows mel Aver nativni aplikaci s udelatky navic (ale to ted mam v tom tvheadendu).