» Poradna » Ostatní

DVB T2 a satelit - vedení signalu

Ahoj, potřebuji na chatě nějak zapojit tv (TV anténa a satelit). Jde mi o to, že na plášti chaty přivrtam venkovní tv anténu a vedle satelit. Jde mi o to, jakým způsobem vést signál z antény a satelitu do mistnosti v prizemi. Je možné signál ulz obou zařízení sloučit do jednoho a vést signál jedním koaxiálním kabelem do místnosti a zde kabel opět rozdvojit (jeden do setoboxu a jeden do satelitu).Díky za názor.

Odpovědi na otázku

A co se poptat nějakého technika,který dělá montáže a poradí ti přímo podle tvých představ?https://www.google.cz/search

Podle mě nelze sloučit.Koax DVB-T2 a ze satelitní paraboly musí být veden každý zvlášť.

Tak to jsem nevěděl, že to lze sloučit.Podle mě to ale může dělat docela "paseku"...DVB-T2 anténu bude mít pasivní a nebo s předzesilovačem v anténě s nap. po koaxu ?A u SAT příjmu se napájí a ovládá LNB konvektor - po koaxu může jít pouze 1 transpondér a sat. přijímač si ho přepíná.Pro příjem SATu více SAT přijímači se používají LNB TWIN /2x/ a nebo i QUATRO /4x/ a jen ze satelitní paraboly pak vedou 2-4 koaxy, každý zvášť.Já bych to neslučoval!

Takze o tom nic nevis, ale nedelal bys to. To je super rada.

Po koaxu by pak šlo dvoje napájení.Vím, že je určitě lepší to vést 2x koaxy zvášť.Navíc co více "prvků" a spojů, tím je větší útlum signálu.A mohly by i případně vnikat různé interference.

Jo, sloučit to jde, ale co dál?

Já sice nejsem žádný odborník, ale doporučené je to zapojit zvlášť.Sám mám DVB-T a sat. parabolu vedenou koaxy zvášť a je to bez problémů.LNB TWIN a DVB-T - 3 koaxy. /Instaloval jsem s bratrem sám./

Jo, sloučit to jde, ale co dál?

K anténě a k satelitu máš dva samostatné přijímače, musíš vést signál ke každému z nich také samostatně. Slouží k tomu koaxiální kabel.

Je to velký problém, natáhnout vedle sebe 2 koaxy? Rozhodně je to jednoduší a méně komplikované řešení, navíc bezstrátové, spolehlivé a levnější.

Dal jsem ti souhlas ...

Děkuji.

Není, navíc koaxy jsou ze své podstaty stíněné, tak ani nehrozí nějaké vzájemné rušení.