» Poradna » Programy

DVB-T prosim radu

Zdravim,

nam LG 42LG6000 s DVB-T prijimacem, bydlim v panelaku kde mame spolecnou antenu - potrebuji pro prijem DTV jeste kupovat sep-top-box?

Jak se resi prijem DTV? Kdyz mame spolecnou antenu a TV s DVB-T predpokladam zadne dalsi investice ani vylepseni pro prijem neni potreba ?

Zrovna zkousim v naladit kanaly 23, 29 a 40 pro prijem z ARD-MUX, ZDF-MUX a BR-MUX ale bez uspechu :/

Jsem v teoretickem dosahu tohoto vysilani

Odpovědi na otázku

Nepotrebujes nic navyse. Ak tam mate signal, TV by ho mal v automatickom mode najst sam - daj prehladat vsetky pasma.

Pokud signál je a STA ho neumí, stačí pohodit za TV kus drátu kolem 1,5 - 2m a spustit digitální automatické ladění.

Samozřejmě, ten drát musí být zapojen na živý (střední) kolík anténní zdířky. Je to sice na první pohled zvěrstvo, ale mě to kupodivu perfektně funguje.

A na ten obal taky kus drátu, aby ta anténa měla protiváhu......natáhnout jiným směrem

a co třeba si pohrát? - img171.imageshack.us ...

Taky jsem takovou udělal, nějak podvědomě, ale na středním vodiči jsem izolaci nechal, není nutné aby byl holý------------

jsem vyráběl antény na wifi-ny, tak jsem cosi pochytil....

Zdarec Paul...
Nechyba v tom vypocte tej anteny nahodou vynasobenie skracovacim cinitelom kabla (prip.samotneho stredneho vodica) a dlzka samotneho koaxu (ladena kabelaz)?
Myslim, ze kvalita digitalneho signalu na takuto antenu bude velmi individualna a zavisla na jej umiestneni.
Pokial by to malo byt chapane ako vsesmerova vertikalna antena lambda/4, tak by tak mala byt aj pouzivana.

STA musí majitel nechat předělat, tj. novou anténu, zesilovač a zkontrolovat rozvody. Je to tak, jako kdyby jste měl svojí anténu, ale signál čerpáte ze zásuvky STA. Proto je třeba set-top-box v každém bytě. Jako předseda jsem zrovna toto zajišťoval.

spis jinak - ne kazdy potrebuje set top box.

Abych byl konkretnejsi . pri prijem digitalni televize, potrebuje clovek v prvnim pripade digitalni tunner. A ten je bud soucasti TV a pokud ne, tak jej zakoupi zvlast (cemuz se dost nesokovne zacalo rikat set top box).

TECKA, cili pokud bydli vazeny pan v lokalite, kde maji prijem digitalniho vysilani a spolecna antena uz digital prijima, pak neni nic dalsiho potreba.

Anténa vždycky signál přijímá, pokud není v ponorce!

Dotyčný tazatel píše:"...nam LG 42LG6000 s DVB-T prijimacem"...tudíž nějaký set-top-box vůbec nepotřebuje!!!!!!Chce to pořádně číst a myslet hlavou....už se smontuj, předsedo!!!!!

Prostě potřebuje set-top-box zvlášť, nebo ho má v televizi, tak jsem to myslel já předseda 100 byt. jednotek.
V STA máme analog i DVB-T. Až skončí analog tak zesilovače pro něj vyhodíme. Máme starou anténu pro analog a pro digitál dvě nové, v Praze, jednu otočenou vertikálně na Žižkov a jednu horizontálně na Strahov. Bordel je, že jsou třeba různé odrušovače. Jasný mamlas666 ?

Podle první věty lze usuzovat že souhlasíte s názorem že pokud je tuner v TV, netřeba pořizovat ještě STB...tudíž nechápu reakci ...btw už první reakci na téma jste pojal špatným směrem.....

Ze společné antény to nepojede, pokud už není upravena na DVB-T. Je třeba použít anténu vlastní, alespoň pokojovou, podle vzdálenosti od vysílače. Anténa stejná jako u analogu.

Tady něco píšou...: www.digitalnitelevize.cz ...

nase sta nema zadne upravy,vse puvodni a jede analog+digital,brno reckovice,a ji po te posledni uprave polarizace a zmeny kanal,asi jak kde?jen jsem preladil set top box a v pc usb dongl winfast

No vzhledem k tomu že v Brně přešli na kanál tuším 25 bývalá ČT2 , tak záleží na tom jaký kanál se pro ČT2 v STA nastaven, (může být jiný jak 25), a pak je nutno anténu upravit. Navíc šířka pásma kanálů doposud používaných byla 6,5MHz, a nyní je 8MHz, takže to pře ten zesilovač původní neproleze . Úprava nutná, jsem dnes sdšlil panu domácímu. Koukal jak PUK. Tak jsem říkal dám si anténu na okno, a to prej né. Tak jsem mudal 2 odkazy na net, a ať se stará. Každej nemá na Kabelovku...

no but bude opravdu problem v STA nebo vubec k nam signal nedoleze :(

Někdo tady psal, že nepotřebuješ nic dalšího pro příjem ale to čtu prvně. Přes společnou si nikdo koho znám ani neškrtne. Nevím, kde jsi a odkud chytáš signál ale jen pro příklad, jde to i na pokojovou, se zesílením, v přízemí za a mezi budovami na vzdálenost asi 70km.
PS: Já mám teď síto, v bytě za oknem, 6p a k vysílači taky asi 70km a k vysílači z Prahy asi 100km.

Anténě je celkem jedno jestli přijímá analogové nebo digitální TV vysílání.

Problém bývá v tom, že zesílená a po domě rozvedená bývají jen určitá pásma ze všech anténou přijatých a v nich už digitál není.

Chtělo by to pro dva multiplexy doinstalovat do skříňky, kam je zaveden signál ze střešní antény, i další dva moduly, které z přijímaných signálů vyberou zase příslušné frekvence digitálu a zesílené je pošlou dál do STA.

Tak budete moct přijímat analog (než ho vypnou) i digitál přes STA.

Pokud je vás v domě třeba 20 bytů, bude vás to stát cca 16,5k.

20 settop boxů bude v rozumné kvalitě stát tak 20k + antény.

Tak bych řekla, že levnější bude doplnit STA uvedeným způsobem a pak už opravdu stačí jakékoliv zařízení s digitálním tunerem (TV, TV karta v PC, DVD rekordér s pevným diskem a další) a budeš moct sledovat digitální vysílání.