» Poradna » Notebooky

Dvb-t adapter k notebooku

Cau lidi . Kvůli hokeji jsem si musel do práce k notebboku pořídit televizi do usb . Vše funguje super , ale dodávaný software (TotalMedia 3.5) není špatný , ale nahrává jen do formatu mpg a tol jeste bůhví jaky kodek používá . Potřeboval bych vědět o nějakém jiném softwaru , který by uměl třeba avi.Díky

Odpovědi na otázku

Nahrávání bude asi u všech aplikací řešeno stejně. Tj bude to nahrávat přímo ten stream co je vysílaný a to bez rekomprese. Takže ta nahrávka bude pravděpodobně s kodekem MPEG2.

ty to po nahrání nijak neupravuješ? Pokud bys chtěl třeba vystříhat reklamy apod., tak bych nechal Mpeg2 kvůli snadnému střihu, pak naházel do Freemake Video Converter, vystříhal co tam nechci a dávkově převedl na Xvid AVI (pokud to teda nenahráváš v HD - tam bych to hodil do jiného formátu).

Samozřejmě chci vystříhat reklamy atd.Při použití softwaru k danému usb zařízení se mi uloží video do mpg , ale v Sony Vegas 12 mi po načtení vydea nahlásí chybu a program spadne . Stáhnul jsem nějaký DVBViewer což by měl být profesionální program v tom je možné uložit video do formátu ts , tak jsem zkusil nahrát asi 30min a Sony Vegas v pohodě , takže nejspíše problém vyřešen.Dík

Zkus DV scheduler... Výbornej DVB recorder soft. http://sydney.edu.au/engineering/it/~efax/DVSc...