» Poradna » Ostatní

DVB-T - tmavý obraz

Zdravím,
přpojil jsem k Tv DVB-T a obraz se docela výrazně ztmavil. Obecně lze říci, že i hloubka barev je vyšší. Ovšem při tmavých scénách je velice obtížné cokoliv rozeznat. Při odpojení DVB-T je analog. vyílání barevné zcela v pořádku.

Dá se toto nějak vyřešit? Jen bych chtěl říci, že korekce nastavení barev na TV na to +/- němela vliv.

Děkuji.

Odpovědi na otázku

Jak to máš propojené, jaký máš tuner a jakou TV ?
Klub věštců a okultistů vyhlásil stávku, takže nám to budeš muset napsat ty.

jo a připjený to mám klasicky - do DVB-T koax. z anteny, z DVB-T koax. do TV a SCART do TV.

Signál z DVB-T tuneru jde do TV tím scartem, nebo přez RF modul po koaxu?
Asi SCARTem, jinak bys ho tam neměl Projdi konfigurační menu televize a tuneru, SCART umí nastavit několik režimů přenosu signálu, možná je na TV nastaveno něco jiného než na DVB-T tuneru, pokles jasu by mohla způsobit i špatně nastavená TV norma.

DVB-T - Tesla 203, TV - Sony Trinitron

Neznám, ale na stb se většinou korekce dají nastavit - co na to manuál?

Manuál k DVB-T nic neříká a korecke se nastavit nedají.

Pod tlačítkem "menu" je nastavení vzhledu obrazovky TV (TV Setup) - manuál str. 14 - bod 2.2.2 - tam se nedá nastavit jas? https://docs.google.com/viewer... ...

Nemas to pripojene jeste pres nejaky SCART rozbocovac? Mas to zapojene v tom S.T.Boxu na vystupu TV? Mas ten SCART poradne dotlaceny? Nevypadli ti z nej nejaci kontakti?