» Poradna » Mobily

Dva zdroje zvuku - jedny repra

Zdravím místní odborníky :)Obracím se na vás s prosbou o pomoc nebo spíše radu. Pořídil jsem si malou TV, kterou mám pověšenou blízko PC abych pořád nemusel přepínat mezi okny. Dokud jsem TV streamoval, tak to bylo OK, ale ta malá TV má i malý repráčky a jejich zvuk je takovej dutej, divnej a nelíbí se mi. Proto bych rád vyzvěděl, jestli lze nějakým způsobem propojit výstup pro sluchátka (stereo jack) a stolní aktivní stereo reproduktory (vstup 2x cinch) ale s tím, aby mi současně do repráků šel i výstup ze zvukovky PC.Ještě jednou: do jedněch aktivních stereo reproduktorů vstup ze dvou na sobě nezávislých zdrojů audia. Musí být nějaký směšovvač? Tomuhle problému moc nerozumím.Snad jsem to popsal srozumitelně.Za případnou radu předem dík :)Zbyněk

Odpovědi na otázku

Hladaj nieco ako zmiesavas, mixazny predzosilnovac.

Musel bys to nějak přepínat. Jinak to rozumně nejde.

K podobnému účelu mám doma Art macromix https://www.music-city.cz/art-macromix-1082.html funguje, nekazí zvuk, akorát má víc vstupů.Jestli dělají i menší modely, příp. jiná značka netuším, kupoval jsem před 4 lety na doporučení.

To vypadá, že by mohlo řešit můj problém :)Moc díky

a) mixážní pult, stačí nějaký levný Hama.b) pokud jsi schopen pájet, ty 2 vstupy přivést na 2 poťáky (stereo, 10k log) a výstupy z poťáků spojit přes odpory 10k na výstup.

Při zapnutém PC by šel zvuk poslat skrz LineIN počítače, ale po vypnutí PC bys musel kabely přepojit. Jinak externí mixer. Přímé spojení by nemuselo dělat dobrotu.

manual audio switch na ebay, za ~3kila si manualne prepnes co ma byt spojeno. myslim ze neni potreba zadne IQ techniky, proste je to vyhybka co spojuje bud jeden nebo druhy vstup/vystup.http://www.ebay.com/itm/2-PORT-3-5mm-STEREO-M...