» Poradna » Programy

Dva XP na jednom HDD

Potreboval by som na NB hodit na disk C WinXP Prof,
a na napr disk E,este jeden WinXP Prof.Potrebujem Bootmanager
(Napr GAG,OSL2000...),alebo to viem riesit aj priamo cez BootXpeciek.
Pustí ma XP do instalacie na dalsí oddiel. Druhe Xp nemusím mat skryté,
ale chcem isť cez heslo.
P.S. Jedná sa o firemný NB,kde na prvom Xp by boli firemné veci,
a na druhom XP by bol sukromny soft atd...
Nechcem ist cez Virtual PC,VMware atd... dík
Na nete je vela kombinacii dualbootu Vista a XP,prip W98 a XP,dualboot
XPandXP velmi málo... dík

Odpovědi na otázku

Protože wokna prohledávají všechny připojené disky, budou třeba např. i updatovat neaktivní druhé wxp.
Zkusil bych c:boot d:wxp1 e:wxp2 a nepoužívané skrýt, buďto v wxp po naistalovani disk druhých wxp navzájem, nebo hide partition, což je ale na hlavu.

ono "na hlavu" už je aj samotné inštalovanie dvoch totožných OS na jednom pc!čo tak použiť šifrovanie súborov buď firemných alebo súkromných. celkovo mi to pripadá jeblé ak ten pc používa jeden a ten istý človek.

no tam bude asi problém s tím, že na nepracovní XP bude instalovanej soft, kterej na pracovním PC nemá co dělat
Ale instalace dvou XPček by měla být bez problémů, při instalaci stačí zvolit jinej oddíl, než jsou stávající XP. Dualboot zvládnou XP samy.

a čo skúsiť také že kúpiť si vlastný noťas ak na pracovnom nemajú súkromné softy čo robiť?ak má dotyčný služobný NB aj na súkromné účely a zamestnávateľ nie je úplný kokot bude to tolerovať; alebo dá mu príkaz-"vážený zamestnanec a teraz notebook na stôl, idem vám skontrolovať či nemáte v pc súkromné softy"? veď je to do neba volajúci nezmysel

a dovedeš si představit zaměstnavatele, kterej by na NTB svýho zaměstnance toleroval gamesky? já teda ne U nás není dovolený ani ICQ, Skype a podobný věci. A když tam bude dualboot, nebude to přes firemní síť zjistitelný a na ty druhý winy by se přišlo, jedině kdyby se NTB porouchal a musel k ajtíkům na opravu.

tým pádom prichádza do úvahy moja prvá veta. Kúpiť vlastný noťas, nie? alebo vážne vládne až taká chudoba v terajšej svetovej hospodárskej kríze?odpoveď: NIE!!! autor je taký lakomý kokot, že radšej riskne problémy so zamestnávateľom než by otvoril pančuchu s tisíckorunákmi a kúpil vlastný počítač. howgh

Souhlasím s tebou, druhá možnost, vyměnit zaměstnavatele.

a čo takto si vytvoriť ďalšiu pracovnú plochu.... so súkromnými dokumentami/mailami/programamy.....
...pokiaľ ti nebudú vyskakovať skype správy počas práce na obrazovku pri pohľade tvojho šéfa cez tvoje rameno, tak myslím, že nebude mať nič proti.... alebo to bude aspon to isté ako iné WinXP....

problém je právě to, že by soukromý SW neměl být vůbec na disku, protože po síti se ti můžou ajtíci hrabat v PC a ani o tom nevíš

ne, že bych se chtěl tazatele zastávat, ale vem si, že poletíš na tejden na služebku a tahej sebou 2 NTB, když na firemním ani nemůžeš s rodinou ícékvéčkovat A třeba naše Lenova T61 stojí kolem 50tis a to už pro někoho může být hluboko do kapsy (uznávám, že jiná značka by se se stajným výkonem mohla pohybovat někde kolem 30ti. tis).
Já bych třeba zkusil, jak moc bude systém pomalej, kdybych jel přes externí USB HDD. Swap pak může být na firemním HDD, swapování by bylo aspoň trochu rychlejší

ha, tak jsem našel lepší řešení
adaptér ExpressCard - eSATA
www.nove-notebooky.cz ...
a k tomu eSATA externí disk ten sem sice našel jenom 3,5", ale 3,5" disky jsou stejně rychlejší

a to ťa autor presvedčil že si kúpi licencovaný winxp a tento nainštaluje, zaregistruje a aktivuje na služobnom noťase? ak nie, je to jasný nábeh na problémy s autorskými právami(kradnutý windows). ak ano, potrebuje psychiatra. hej, hola podte trocha bližšie k realite!!!!!toto je pičovina jako vychcaný mrak

Dakujem za podnetnu diskusiu.
Ano je to tak ,2XP len kvoli softu,sukromny adresar si vie urobit hocijaky blbec.
Ad Licencia XP,mame firemny corporate,pôjdu snad na notebooku dva XP sucastne?
Soft na co to potrebujem:Hlavne foto.Vycaloval som za zrkadlovku Nikon prachy,
a nie su schopní k tomu dat zadarmo Nikon Capture na RAW. A ked ze ho nevedia
odladit tak to ide pomaly aj na 4-jadre.
Vlavo pod stolom mam desktop (Je v nom AMD...foto a video:( ),zena ma NB,ja mam este stary NB 1Ghz.
Mám snad kupovat dalsi,ked vascinou pracujem doma a v terene.Proste potrebujem tam pichnut
hlavne ten NikCaptureNX2,Photoshop mam legalne kupeny(Stud verzia na syna-porusil som nieco,
ked robim len rodinne fotky a nepredavam ich,Zoner je tiez legalne kupeny).Na rodinnu dovolenku by som si kupil Pinnacle,ale ukazte mi kolkym % sa podari z toho nieco vykopnut.Na jedno 30 min video rocne si Vegas nekupim,
cize mam stiahnutu(Ukradnutu)staru verziu,co mi staci....
Dost softu -CAD Floorplan,Anglictina LAndi atd som si legalne nakupil,ale nechcem to pchat na firemnu cast NB.
Je dost freeware ktoré sukromne mozete pouzivat,ale ked je na firemnom NB uz to nie je freeware.
Jedna sa mi hlavne o komfort,nemam proste kde mat doma zapnuté dva notebooky,príp na služobku tiež nebudem tahat dva zo sebou... Caute