» Poradna » Počítačové sítě

Dva routre v jednej sieti

Dobrý deň, máme doma internet od Telekomu s routrom ADB VV3212 ktorý je umiestnený v obývačke. Po dome máme ešte rôzne rozmiestnené káble pre pripojenie internetu/televízie. Signál routru však nepokryje celý dom, preto máme ešte dva extendery TP-Link TL-WA854RE. Tie by som však chcel nahradiť jedným routrom TP-Link TL-WR542G tak, že by som ho zapojil na poschodí. Chcem však aby sa mi zobrazovala len jedna sieť.Hľadal som na internete podobné príspevky, ale všade to ľudia riešili tak že mali zapojený kábel z jedného routra do druhého. Ja to ale chcem zapojiť na poschodí do jedného z káblov ktorý tam už je natiahnutý.V sieťach sa veľmi nevyznám, zvládnem akurát základné nastavenie routra, ale toto som ešte nerobil a neviem presne ako je to v dome riešené. Prosil by som o rady ako to nastaviť. Ďakujem.

Odpovědi na otázku

Prepnete novy router do rezimu Bridge. Pokud to umi. Tot vse.TL-WR542G je slusna muzealie. Nebude Vam vadit, ze mj. ani neumi 802.11n?

Na druhém routery vypni DHCP, kanel strč to zásuvky LAN ne WAN. Pak budeš mít jen jednu síť a druhý router bude jen šířit WiFi signál.Nastavení WiFi se pak dělá odděleně na druhém routeru. Abys měl opravdu jen jednu síť včetně jedné WiFi, k tomu potřebuješ, aby routery spolupracovaly a klienty si předávaly - WiFi roaming. Ale to na routerech, které máš čekat nemůžeš.