» Poradna » Web a internet

Dva routery

Jak zapojit dva routery aby každý měl svou síť. A ještě aby byl nezjistitelný pro hlavní router( aby nešel třeba blokovat, přes nastavení toho hlavního). Předem děkuji za odpovědi :)

Odpovědi na otázku

Všechno lze provést .. .. v hlavním routeru bude další připojené zařízení(router) vidět... byť třeba jen MAC a IP adresa.. bez názvu(UPnP nezaškrtnuto) Pokud není hlavní router tvůj, pak si koleduješ o průser..

Router je spolubydlícího. Jedině ho zapojit samotně. Jen nevím jak s tady tím pracovat...

Popiš nějak srozumitelně, jak to tam máte s tím spolubydlícím s připojením k netu.. Kde je spulubydlícího router, k čemu je připojen -> odkud je zdroj netu.. Případně nakresli plánek bytu, pokojů.. + kde je router a zdroj netuZnačku(přesné označení) toho tvýho routeru.. *Chceš mít zvlášť oddělenou síť od spolubydlícího..???K tomu musíš zde na poradně i komunikovat.. Jinak to bude k ničemu.. Panimaješ..???

Děkuji za rady nicméně už jsme se dohodli se spolubydlícím.

Nevymýšlej nesmysly. To se fakt tak nudíš?

Ty vlastne nevis co chces. Popis CELY problem bez tech jinotaju a tebou predpokladanych imaginarnich reseni (router za router)Nakonec z tebe vypadne ze mas jen kabel z hlavniho roureru do "tiskarny" a chces si to lokalne "rozdvojit"...

Chapu, ze to zni jako scifi, ale proc to jako neudelas na jednom routeru? Oddelenych LAN muzes mit vice (a za pomoci VLAN dokonce temer neomezene mnozstvi).

Vzdycky to pujde detekovat, pokud neni admin uplne orezavatko a bude to chtit zjistit.Zapojeni je celkem trivialni - do portu LAN prvniho routeru se zapoji WAN port druheho routeru (nebo bezdratem, pokud ten druhy router umi i rezim klient). Pak uz jen musite nastavit spravne IP adresy.

Na té bráně (hlavním routeru pro Vás) to VŽDY půjde zablokovat bez ohledu na to, co v té "jiné podsíti" budete dělat.