» Poradna » Web a internet

Dva routery, jedna WiFi - jak spárovat

Zdravíčko,ještě než se v komentářích strhne shitstorm, že si mám přečíst jiné příspěvky s touto problematikou, tak jsem tak učinil, ale nikde jsem neviděl stejný problém jako mám já.Situace:- Před měsícem jsem koupil nový router (TP-Link TL-WR940N), jelikož starý dosloužil. - Vzhledem k tomu, že v domě máme tlusté stěny i stropy, signál nedosáhne do horního patra, jsem koupil druhý router (Mercusys MW305R)- Potřebuji je spárovat.- Po celém domě máme rozvody LAN i WAN, v obou místnostech s routery jsou zdířky na WAN i LAN, tudíž můžu oba routery zapojit ethernet kabelem. Teď otázka:- Dokážu tyto dva routery spojit skrz WAN/LAN zdířky/kabely, nebo je to úplná blbost?- Pokud je to blbost, jak jinak je spojit do jedné sítě, aby zařízení plynule přecházelo ze slabšího routeru na silnější?Bridging/repeater mi přijde taky jako blbost, když můžu oba routery zapojit přes kabel, načež budou mít silnější signál a druhý tak nebude fungovat jen jako extender.Díky za odpovědi.

Odpovědi na otázku

Oukej, tak shitstorm by se mohl strhnout oprávněně, byl jsem slepej. Díky

Druhý stačí zapojiť ako AP a vypnúť DHCP server. Ak ten druhý neobsahuje konfuguračnú voľbu ako AP, tak LAN kábel treba zapojiť do kenektora označeného ako LAN (nie do WAN).

TP-link má na LAN IP-adresu předpokládám 192.168.0.1, ten MERCUSYS 192.168.1.1. Pro snadný přístup do webové administrace toho MERCUSYS při zapojení LAN-LAN doporučuji na LAN MERCUSYS nastavit IP-adresu třeba 192.168.0.2.Variantně je možné na počítači, ze kterého budeš zařízení konfigurovat, nastavit dvě IP-adresy.