» Poradna » Počítačové sítě

Dva routery - Nastavení přepojování

Zdravím. Mám dva router Asus RT-N18U - Jeden jako hlavní a druhý jako AP, který je na zahradě. Řeším ale problém, že některá zařízení, které jsou napojené na hlavní router se ho zuby nehty drží i na zahradě i když jsou od AP vzdáleny pár metrů. Dá se nějak nastavit v routerech, aby docházelo k automatickému přepojování na silnější router a nedrželo se ho zařízení až do úplné ztráty signálu?

Odpovědi na otázku

To si musis nastavit v ovladacoch tych zarizeni. Vola sa to roaming.Normalne byva vypnuty.

Nie je lepšie vytvoriť druhú sieť a vtedy si sám rozhodnem kde sa to pripojí?

Pokial ti to nepripada ako zbytocne otravovanie sa s ustavicnym rucnym pripojovanim sa na inu siet, tak hej.

Jo, už som pochopil zmysel roamingu...

To je vec nastavenia zariadeni nie routerov.

bez wifi controlleru to bude vzdy fungovat mizerne. Controller ma napr Cisco nebo Ubiqiti

V routeru je podrobnější nastavení Wifi a tam najdeš tzv. roaming assistant, který můžeš povolit. Určitě taky měj na všech routerech stejné SSID a heslo.

Řekl bych, ale že omezením roamingu odpojí i lidi, kteří jsou od routeru dál a nejsou zrovna mezi nima :D javascript:WebForm_DoPostBackWithOptions(new WebForm_PostBackOptions("ctl05$1074_1029$ctl00$lbtnSave", "", true, "", "", false, true))