» Poradna » Programy

Dva programy

Mám počítače a notebook s windows7 a na každém mám stejný program vytvořený v Microsoft Word a když jej upravuji, v jednom zařízení, tak chci aby se změny projevili i na druhém zařízení. Jak to provedu, aniž bych musela dělat úpravu i na druhém počítači

Odpovědi na otázku

Prenes dáta na externom nosiči.Aký "program" máš vytvorený v MS Word?

Dobrý den,Ano, zda máte doma Wi-Fi připojení tak je to i poměrně jednoduché .Musíte nastavit sdílení Počítače na určitou složku.Tím pádem si můžete propojit pevné disky přes Wi-Fi.Do vyhledávacího panelu ve Startu napište na jakémkoliv PC Síť→A najděte si počítač se kterým chcete komunikovat→Na ten klikněte a napište heslo druhého počítače, poté můžete procházet jeho soubory.Na jednom počítači ale musíte nastavit sdílení souboru a překopírovat do té složky která je sdílená.Kdybyste si nevěděla rady tak se zeptejte --------------------------------------------------------------------------------------------Za mé odpovědi neručím !)TheJack(

Dropbox, nebo něco podobného.

program vytvořený ve wordu?vážně?

A co VB? Sice se tomu říká spíš makra, ale dá se s tím dělat spousta věcí včetně oken (formulářů) atd, je to prakticky program. Ale otázka zda tazatelka myslela tohle.

Možná opravdu myslela textový dokument.

Microsoft Word je program, tamto je textový dokument!Termiti jsou důležití, ač se to některým nezdá.

No, s tím bych byl opatrný, VisualBasic skripty umí docela dost věcí, to už je opravdu spíš program, napsaný a spouštěný v prostředí MS Word. Ale v tomhle konkrétním případě to bude asi spíš opravdu pouze textový dokument...

Přesně tak, VB je mocný nástroj i v MS Office.

Jsou v podstatě dvě možnosti:1) pokud jsou počítače spojeny sítí a vidí nějaký společný adresář, tak lze onen program (dle popisu spíše script) spouštět z tohoto jednoho umístění. Protože by se spouštěl jeden a ten sám soubor, tak by se jeho změny projevily na obou počítačích.2) Zajistit kopírování nové verze programu na příslušný počítač. Lze toho dosáhnout ručním přenesením (flashka, síť, ...), nebo automaticky, pokud existuje opět nějaký adresář, na který vidí oba počítače.

a stačí ti to, že se změna přenese až po zavření souboru, nebo chceš mít možnost mít dokument otevřený na obou PC a střídavě pracovat z jednoho nebo druhého PC? Pokud to druhé, tak já třeba bych to nahrál na Google Disk a otevřel to v Dokumentech Google - tam pak na tom může pracovat víc lidí klidně i najednou.

Podobně to umí i Dropbox a jiné systémy založené na Office On-Line