» Poradna » Notebooky

Dva monitory

Zdravím,našel jsem ve sklepě malí monitor spíš to je malá tv a připojil jsem si to přes kabel hdmi do pc a funguje to jen mam problém že na tom druhé monitoru co jsem si připojil tak se strašně velký obraz že nevidím skoro ani na spodní lištu zkoušel jsem v nastavení nastavit různé rozlišení ale marně rád bych ten druhý monitor používal jako hlavní a displej u notebooku bych vůbec nepoužíval.Takže potřebuji pomoct.Díky za rady

Odpovědi na otázku

Musíš nastavit tu TV, aby vstupní signál nijak neupravovala, resp. "nevylepšovala". Někdy je tam v nastavení přímo volba PC, jindy stačí povypínat fičůrky všelikého druhu. Je toho víc. Také by bylo dobré pouštět do TV signál v jejím nativním rozlišení. ☺

Vůbec nechápu co mam tedy udělat a kde :D Mam to poprvé tak jsem v tomhle úplně nováček :D

To je poznat.

Filipe, tady jsi mezi dospělými, tak si ještě jednou přečti odpověď a začni přemýšlet o tom, co ta slova znamenají. Vezmi do ruky ovladač k TV, který jsi doufám taky našel, a hledej v menu pro nastavení TV nějaké položky, které by mohly souviset s obrazem či vstupem HDMI. Pokud nemáš manuál k TV, postupu intuitivně a neustále používej svůj selský rozum, tzn. takové ty malé, šedé buňky mozkové. Buď trpělivý a nevzdávej to hned při prvním neúspěchu. O to sladší pak bude vítězství nad tupým přístrojem. ☺

Žádnou spojitost s hdmi a tak jsem nenašel.Jediný co je v nastavení tak jsou nějaký barvy,poměr stran jsem zkoušel 4:3 zoom 1 zoom 2 všechno je špatný to je vše.

Já mám třeba u televize jeden vstup pojmenovaný jako PC. Někdy se také televize v PC tváří, jako že má vyšší rozlišení než je nativní, to pak obraz taky stojí za pendrek.

Taky mam vzadu vstup pc jenže to je na vga a můj notebook to nemá jen hdmi