» Poradna » Počítačové sítě

Dva internetoví provideři v jednom PC

Mám domů přivedeny regulerně dva odlišné internetové providery (dva routery). V počítači mám dvě síťové karty. Oba providery vidím. Karta Ethernet1 má vždy přednost. Stačí z ní vytáhnout kabel a počítač hned přejde na Ethernet2 a vše zase funguje na druhého providera. V IPconfig vidím oba internety. Ale slyšel jsem, že lze různé internetové prohlížeče provozovat na různé síťové karty. Ale v nastavení žádného prohlížeče jsem to nenašel. Chtěl bych např. prohlížeč Google Chrome provozovat na prvního providera (Ethernet1) a třeba Mozillu Firefox na druhého providera (Ethernet2). Lze to? A jak to udělat? Díky za rady.

Odpovědi na otázku

Běžně to nejde. Normálním způsobem můžeš přes routovací tabulky nastavit, že například na seznam budeš přistupovat přes prvního poskytovatele a na zbytek internetu přes druhého. Pak když půjdeš na seznam (ať už z chromu nebo firefoxu) tak tam půjdeš přes prvního poskytovatele a ostatní internet půjde přes druhého poskytovatele.Tedy řídí se to podle cíle, nikoliv podle zdrojové aplikace.Ale vím že jsem před nějakou dobou narazil na aplikaci, která by měla být schopna natvrdo nějak nastavit jakou síťovku ta aplikace bude používat. Ale nijak jsem to nepoužíval a ani nezkoušel. Tak si to nastuduj sám.https://r1ch.net/projects/forcebindip

Díky moc za nasměrování správným směrem.

Vyzkoušej, ale vypadá to, že tento projekt už od roku 2016 nikdo neudržuje. Ale možná najdeš nějaký jiný software, kdyby tento nefungoval.

Tiež som mal do apríla 2 internety. Forcebind mi fungoval len na firefox a bolo tam treba nastaviť:about:configbrowser.launcherProcess.enabled nastaviť na falseInak prioritu sieťového adaptéra na internet sa dá nastaviť v metrike rozhrania.

Číst jsi to mohl, škoda, že jsi nám sem nedal odkaz. Mohl to být blábol, ale nemusel. Mohlo ta,m být vysvětleno, jak to autor myslel.Teoreticky to s prohlížeči jde. Firefox (a možná i některé další prohlížeče) má nastavení proxy serveru nezávislé na operačním systému, tedy pokud bys měl router, který může fungovat jako proxy server, nebo nějaký proxy server v internetu, tak by to šlo.Funkce proxy server ovšem není standardní funkce routeru. Nakonfigurovat router, aby fungoval jako proxy server, jde na Mikrotiku, nebo by to měly umět nějaké open-wrt nebo DD-wrt firmwary. Teoreticky by taky šlo použít nějaký proxy server v internetu a konunikaci na tuto IP-adresu nastavit v routovací tabulce v počítači na to druhé připojení, ale kde vzít rychlý proxy v internetu, aby ti nebrzdil stahování, mě nenapadá.

Prohlížeče jsem nezkoušel, ale pokud to aplikace dovolí, windows dokáže využít obě připojení naráz v případě že je při stahování více spojení. Například Steam to dokáže využít, jen připojím mobil přes USB hotspot a zkombinuje se mi rychlost obou připojení jak 50mbit VDSL tak cca 100mbit v mobilu. Používám to, když potřebuji něco stáhnout rychleji, nechce se mi čekat a je konec měsíce a já mám stále hodně dat v mobilu