» Poradna » Notebooky

Dva externí monitory pro Lenovo IdeaPad Y570

Zdravím,před necelými dvěma roky jsem si koupil notebook Lenovo IdeaPad Y570 s tím, že ho budu používat i mimo domov, ale nyní zjišťuji, že většinu času ho mám uložený doma a pracuji na něm, a proto bych si rád pracovní prostředí trochu zlepšil.Když pracuji na notebooku mám problém, že jsem většinu času na židli skrčený, protože se předkláním ke klávesnici, což zároveň i způsobuje že jsem příliš blízko monitoru. Rád bych tedy dosáhl efektu pevného počítače (ten si také časem pořídím, ale nyní na to nejsou finance) - externí klávesnice, myš a dva externí monitory (stejné) s tím, že notebook by byl někde stranou a jeho vlastní interní monitor by se pro práci doma nepoužíval.IdeaPad Y570 má bohužel vstupy jen 1x VGA a 1x HDMI.Monitory budu kupovat s FullHD rozlišením (určené pro grafickou práci i hry).Má otázka zní, jestli je něco takového možné a jak?Děkuji

Odpovědi na otázku

Jeden monitor k VGA nebo HDMI výstupu půjde určitě. Jestli lze ale současně použít oba výstupy to bude asi nejlepší vyzkoušet.

Taky mi jde o to, jestli jeden z těch monitorů budu moct nastavit jako hlavní (tj. s windows lištou atd.) a nepoužívat notebookovej.