Dva DVD přehrávače v jednom PC

Chtěl bych se zeptat, ohledně přehráváni DVD filmů na PC. Abych ve Windows Media Playeru mohl přehrávat DVD potřebuji k tomu softwarový nebo hardwarový DVD dekodér. Softwarové dekodéry se do systému nainstalují při instalaci DVD playerů (win DVD, PowerDVD).Po instalaci již je tedy možné přehrávat pomocí Windows Media Playeru DVD. Ale co když mám nainstalovaný jak WinDVD tak PowerDVD XP. Kterého dekodéru bude Windows media player využívat? Dekodéru od WinDVD nebo PowerDVD?Je rozdíl mezi jednotlivými dekodéry v kvalitě obrazu a zvuku?Obraz se mi zdá celkem dobrý, zvuk také, ale je v něm trochu menší množství basů, než bych očekával. Možná za to může integrovaná zvuková karta.Předem díky za odpovědi.>>Mark Sway<<

Odpovědi na otázku

Já mám v systému win 2000 3 DVD přehrávače najednou a Windows Media Player 7.1 mi v žádném případě DVD nepřehrává. Myslím, že DVD přehrávače sice nainstalují DVD decodéry do systému, ale zaregistrují si je jen pro sebe, každý má své vlastní a nedovolí je využívat jinému programu. Samozřejmě se to dá nějak upravit, aby ty DVD decodéry využíval i jiný program, ale nevidim v tom žádnou výhodu. Já mám v počítači zároveň WinDVD Platinum, PowerDVD 4XP de luxe a ATI DVD, které je součástí MMC 8.1. Nejvíce se mi zamlouvá PowerDVD.

No mě Windows Media Player přehrává DVD pokud mám nainstalovaný buď PowerDVD nebo WinDVD, jinak ne. A nic speciálního tam nekonfiguruju.