» Poradna » Web a internet

Duplicita e-mailové adresy

Obdržel jsem e-mailovou zprávu, která prokazatelně nepatří mně. Ve zprávě (pojištění automobilu) je uvedena e-mailová adresa adresáta, která je však shodná s mojí adresou! Co s tím? Jak se to může stát?

Odpovědi na otázku

Nejspis nekde nekdo udelal chybu. S klidem to ignoruj.

A proč se ptáš tady ? Pátek, věštecké koule užívají víkendu !!!

Duplicita mailových adres je vyloučena, takže se to stalo jednoduchým omylem člověka, který zprávu zadával. Prostě tam napsal místo adresátovy adresy tu tvoji.

Děkuji za první rozumnou odpověď. Kéž by to byla pravda.

Samozřejmě, že je to pravda.

Ne vzdy. Muže to byt spam o zaplacení pojistného na jiný účet s tvářit se jako pojišťovna. Ikdyby Jeden z 10000 by to náletel, tak si záškodníky prijde ba peníze. A taky pozor idesilatel muže byt cokoli, ale mail adresa ve zdrojaku podvrhnuta bývá složitější, tzn muže se tvářit ze je to napr ČSOB Pojišťovna ale zdrojova adresa muže byt <info@csbo.cz> a toho si člověk nevšimne. Ve zdrojaku se adresa podvrhuje těžko. SPF, a podobne Antispam filtry uz dokáži zablokovat podvrhnute adresy

Kdyz posilas dopis taky jako adresu odesílatele muzes napsat cokoli. Takze je mozne ze adresa odesílatele je podvrhnuta. Tot vse

Takže nejspíš omyl při zapisování původní adresy, jak tu píší. Já bych to poslal zpět, abych je na omyl upozornil. Někomu tím můžeš ušetřit problémy (v jedné firmě jsme měli takovou metodiku)

Děkuji za odpověď,je to skutečně tak. Protože ve zprávě byl i telefon na správného adresáta, tak jsme se již domluvili.Přeji hezký den.