» Poradna » Mobily

Duchy na monitoru

Potřebuju prosím poraditK vánocům jsem dostal 24.5 palcový full hd monitor od značky iiyama za 3.5 k a trochu zlobí. když ´´kmitám´´ myškou např. na pozadí tak se za ni tvoří takový duch ne jako myšky že by se to sekalo ale takový tmavě modrý někdy světlý nebo když scroluju dolu a nahoru třeba na netu tak se za pismenkama děla to samé nevím si rady co s tim zkoušel jsem jiný hdmi kabel nic a vga se mi tam moc dávat nechcepředem díkykdyby jste nechápali co myslím tak jestli to půjde můžu přidat video popřípadě poslat na email

Odpovědi na otázku

To je způsobeno typem panelu, respektive jeho odezvou. S tím nic neuděláš. Je to vlastnost toho konkrétního monitoru.

takže reklamace? nemůže to být tím že monitor je 75hz a to moje hdmi dava jen 60?

Na reklamaci to není, vždyť píšu že je to vlastnost. Vyber si jinej monitor.

To není závada, je to vlastnost. Na tom není co reklamovat.

mno nevím, mám:https://lcd-monitory.heureka.cz/dell-u2412m/specifikace/s odezvou 8 ms, což podle pařanů je pomalé a nic takového mi to teda nedělá.

To že má monitor v nejlepším případě odezvu 8ms neznamená že ji má stejnou ve všech případech. Na svethardware.cz o monitorech vycházely testy kde to měřili.

Jasně, tím pádem bude odezva leckde ještě nižší, ale přesto to duchy nedělá. Proč jemu ano?

Nižší? snad vyšší ne?

"To že má monitor v nejlepším případě odezvu 8ms"tj. leckdy bude teda logicky nižší než 8ms, protože výrobce určitě udá nejlepší hodnotu.

Nižší je lepší, to znamená, že horší je vyšší.

no dobře, myslel jsem horší

Navíc on píše že má monitor za 3500,- a ty mu argumentuješ že tvůj za 6 to nedělá.....

Dej sem přesný typ monitoru, případně odkaz třeba na CZC / Alzu, kde to maj.

Předpokládám, že máš monitor připojený pomocí VGA kabelu (D-Sub), připoj ho před HDMI, nebo DVI.

"Zkoušel jsem i jiné HDMI a VGA se mi tam moc dávat nechce. "Zkus se naučit číst, ju?

Což o to, číst dokážu, ale ten text je tak nesrozumitelný, že jsem to po prvním řádku vzdal.

Mely ti dat k Vanocum ponozky misto full HD monitoru a mel bys pokoj chlapce

Nahraj video mobilom. To, o čom píšeš mi pripomína typ nastavenia myši v systéme, kedy myš môže robiť akoby duchov za sebou