Duchove na monitoru?

Zdravim, asi pred 14ti dny sem si koupil novou grafickou kartu a to Gainward FX PowerPack Ultra/1960 XP Golden Sample 128MB, AGP. Pred tim jsem byl majitelem GeForce 4 Ti 4200 64MB, AGP od Prolinku.Koupe nove graficke karty bohuzel neprinesla jen zvyseny vykon, ale take problem (Tak uz to byva).Nova graficka karta ma 2x DVI vystup. Byla trosku moje chyba, ze sem si takovou kartu vybral, ale nepredpokladal sem, ze s redukci DVI / D-SUB by mohl byt problem. Ihned po zapojeni monitoru ADI 6P (19') a nastartovani systemu jsem poznal znatelnej rozdil v kvalite obrazu. Obraz samotny byl ok, ale na leve strane monitoru jsem mel od zhora dolu takovyho "ducha". Blbe se to vysvetluje, ale proste jakesi takove zvlneni. To same sem pozoroval i jinde, napriklad v nabidce start u ikon na sedivem pozadi. Da se rict, ze to dela vsude, ale videt je to jen na urcity barve. Treba cerny text na bilem pozadi je bez problemu. Neni to tak hrozne.Inu rekl sem si, ze monitor uz stejne stoji za houby tak poridim LCDcko s DVI a bude po problemu. Ovsem vcera se mi naskytla nabidka ke koupi monitoru Sony G520 (21') za hodne priznivou cenu a to sem nemohl odmitnout. Po zapojeni sem videl sice krasne ostry obraz, ale "duchove" nezmizely . Naopak jak je obraz kvalitnejsi je to vice videt bych rekl. K tomu monitor sem kupoval VGA kabel 2m a vzhledem k tomu, ze to same delalo u jineho monitoru s jinym kabelem bych videl problem nekde jinde.Moje predchozi graficka karta tohle nedelala. Nejaky napad jak to resit? Reklamovat grafickou kartu se mi zrovna 2x nechce. Chtel bych vyzkouset nejakej DVI monitor, jestli to bude taky delat. Ale zase se mi zda divny, ze by to byl problem jen te redukce DVI / D-SUB (zkousel sem 2). Jeste me ted napadlo, ze sem nezkousel ten druhy vystup z graficke karty.Kazdopadne budu vdecny za kazdou radu.

Odpovědi na otázku

Tos to jako fotil nebo co? A klávesa Print-screen ti neříká nic?Takhle je tam houby vidět.

Pokud to dela grafika tak ti Print-screen nepomuze

Chytry kluk :o)

Vysvětlit , vysvětlit

PrintScreen ti uklada pixel po pixelu obsah obrazovky, tj. pameti v grafarne. Tyto chyby vznikaji az dal vetsinou na urovni analogizace obrazu.

Tento podobný efekt, i když ne tak moc výrazně dělá i můj 3 roky starý monitor Belinea, ty čárky - duchové se trošku vlní. Dělá mi to od doby, co ten monitor jel 90 hodin v kuse.Ale tobě to asi fakt bude dělat ta grafika, takže asi jedině reklamace, bohužel.

jasne, Belinea a Relisys, klasika:)

Tak se ptám: Je to reklamovatelné?

je. ale po trech letech asi uz nebude zaruka, ne?

No právě že ta záruka končí za 3 týdny..

Tak to urcite zkus reklamovat...

jj možná zkusím

kdysi jsem podobný problém měl, stačilo lehce zahejbat kablíkama - měl jsem napájecí a datovej u sebe - po změně poloh byl obraz dobrej třeba ti to nepomůže, ale třeba jo (nebo jinýmu)

tak tu mam dalsi poznatky1) zkousel sem grafarnu u kamarada v compu na DVI LCD a bez duchu2) zkousel sem grafarnu u kamarada2 v compu na VGA CRT a bez duchu3) zkousel sem jinej kousek sony g520 - duchove4) zkousel sem 2 monitory najednou (oba g520) - oba duchove5) zkousel sem vzit svuj comp a dat ho do jiny mistnosti - duchove6) zkousel sem vzit svuj comp, dat ho do jiny mistnosti a zkusit nestinenej VGA - !!! - a pozor, misto toho, abych mel takovyhle "zvlneny duchy", proste takovejch jakoby nejakejch dejme tomu 5 "stinu", tak mam akorat jeden, za to barevnejzajimavy co?jediny do ceho jeste investuju bude kabel DVI - D-SUB a uvidimepodelim se o vysledku