» Poradna » Windows (a jiné OS)

Dualboot

Dobrý den, budu si pořizovat ntb, kde bude ssd 256gb a 1 tb hdd. A chtěl bych si udělat dual boot. Tak mě napadlo, jestli je možné, mít na ssd normálně windows, a na hdd nainstalovaný linux, tak abych mohl z windowsu na disk D (HDD) normálně ukládat třeba filmy, fotky atd. Prosím Vás, Jaký máte na to názor vy? Myslíte že by to tak fungovalo? Děkuji

Odpovědi na otázku

HDD si rozděl. Na jeden oddíl si nainstaluj linux a druhý bude oddíl D kam si můžeš ukládat co chceš.A doufám, že víš jak se instaluje dualboot W10+Linux pod EFI....

A stačilo by linuxu nějakých 150-200gb?

Osobně mám pro Linux oddíl 40 GB, přičemž ho mám softwarově poměrně vybavenej a zaplněnej je z necelé poloviny.Takže jo. Stačilo.

Dobře, děkuji

Predpokladam, ze data budes ukladat na ten hdd, takze na Linux ti bude bohate stacit tech 40GB, i 20 by nejspis stacilo. A dal bych ho klidne i na ten SSD, Windowsum snad tech 40 GB moc chybet nebude.