Dual nebo Quad channel RAM?

Dobrý den,mám základní desku MSI Z370 Gaming Plus. Teď jenom řeším otázku, jestli zapojit RAM 4x4 nebo 2x8. Nevím jak se to bude chovat když zapojím 4x4 když je deska Dual channel, nebo jestli to bude jedno.Prosím o nějakou radu, nebo jestli mi někdo zkusí vysvětlit jaký je v tom rozdíl a co bude lepší. Díky za rady.

Odpovědi na otázku

Když tak zde je moje sestava kdyby to mělo s tím co do činění.Intel Core i5 8600KMsi 1060 gaming X 6GZ370 gaming plus

Vykonnostni rozdil mezi 2x8 a 4x4 je temer nulovy, protoze na teto desce muzes mit jen dual-channel. Quad-channel je jen pro hedt systemy na x79/99/299. Rozdil mezi 4x4 a 2x8 poznas jedine pri pouziti ram s vysokymi frekvencemi nebo jejich taktovanim, kde pouziti 2x8 zatezuje mene pametovy radic, takze je jednodussi dosahnout vyssich frekvenci.Ve zkratce, kup to co je levnejsi, nebo jdi 2x8 a budes mit misto na upgrade.

Děkuji moc za odpověď :)