Dual Channel RAM

Obracím se na zkušenější - nové paměti nešly osadit kvůli výšce do 1. a 2. slotu. Je to příčina proč nepracují v dual channel režimu?Děkuji za názory.

Odpovědi na otázku

Jaké paměti? Jaká deska? To si mám kupovat křišťálovou kouli?

záleží na desce, ale většinou se střídají ob slot ... tj. 2 a 4 nebo 1 a 3.

Děkuju za nakopnutí, já starej trouba jsem to dával podle barev. Každá paměť do jiný barvy. Ono to musí být ve stejný barvě, tedy ob jeden slot. Snad to do toho druhýho slotu nějak dostanu.

Kdybys napsal přesný typ desky, dalo by se ti odpovědět konkrétněji.

zřejmě asi ani nechce poradit, jinak by sem (logicky) dal typ MB a pamětí..

už jsem ho prej nakopnul, tak snad mu to jede :)

Ono to "jelo" i předtím. Teď už to funguje v režimu dual channel. Prostě jsem považoval jednu barvu slotů za jeden kanál. Původně byly obsazeny všechny čtyři sloty a tak jsem do poplet.

Jak je třeba paměti osadit, aby pracovaly v dual channelu, se dozvíš v manuálu k tvé základní desce.