» Poradna » Windows (a jiné OS)

Dual boot

Dobrý denna svůj noťas jsem si dal vedle Windows Ubuntu, dnes jsem zjistil, že mi Ubuntu nevyhovuje, a tak ve správci disků jsem odstranil oddíl s Ubuntu (E:), a pak když jsem ho restartoval, zobrazilo se mi:error: no such partition.Entering rescue mode...grub rescue> Jak to opravit?

Odpovědi na otázku

Krásně jsi to podělal, proč instaluješ jiný os, který není určen pro jedince jako jsi ty?!Zavaděči jsi zlikvidoval adresář /boot.1. Odnes to do servisu.2.Sežeň někoho schopnějšího.3. Nainstaluj nebohé Ubuntu znovu a laskavě se řiď pokyny na wiki.ubuntu.cz.4. Přeinstaluj MSW.

Mělo by stačit spustit z disku pro opravu systému opravu bootování. Ale chtělo by to DVD mechaniku (alespoň USB) a ten disk.

A Windows ti funguje nebo se po startu počítače nikam nedostaneš?Pro úpravu zavaděče pod Windows jsem používal program EasyBCD. Natavíš si co je potřeba a zapišeš data na disk.Nebo si vyber jiné linuxové distro, nainstaluj a grub se ti obnoví. Pokud pak linux nechceš, tak nabootuj do windows, uprav zavaděč (bez odkazu na linux) a pak teprv smaž ten linuxovej oddíl.

Existuje x-řešení. Asi nejdostupnější ověřené:- Znovu nainstalovat Ubuntu, obnoví se Grub2 a zpřístupní se Windows- Ve Win vytvořit "instalační" médium (DVD nebo flešku) - mělo by být vždy po ruce- Odstranit Ubuntu a obnovit boot Windows -> návodhttps://soundartifacts.com/cs/how-to/211-fix-mbr-mas... nebohttp://www.servispckupka.cz/jak-opravit-bootloader-mb...

Problém vyřeší beze zbytku (obnoví zavaděč)https://sourceforge.net/p/boot-repair-cd/home/Home/