» Poradna » Windows (a jiné OS)

Dual Boot Widle XP a ubuntu není vidět při startu PC

Dobrý den, dneska jsem si na sekundární pevný disk nainstalova ubuntu a když zapnu pc tak se mi tabulka kde vyberu OS (tuším že se odborně jmenuje zavaděč) neukáže Ubuntu vlastně se vůbec tabulka výběru nezobrazí a ve Widlích XP ho nemohu najít (patrně protože je to formát ext4)

Odpovědi na otázku

Budto upravit grub pomoci nejakeho linuxoveho live cd, nebo upravit primo zavadec windows napr. pomoci EasyBCD.http://www.stahuj.centrum.cz/utility_a_ostatni/systemo...

ten sem si ted nainstaloval ale i když tam zadam přímo linux tak jen bliká bílá čárka

pusť z CD puppy Linux (je krpatý) a z neho neinštaluj grub4dos - prejde partišny a nahodí všetky OS: windows, Linux, linux na USB, ručne môžeš pridať boot z DVD, reboot a halt (off)....

to je zbytečně složité

ak toto je už zložité, tak čo potom inštalácia W98 a pod. OS pred vyše 10rokmi? Jeľkovy voči.... nie som programator, ale keď som to zvládol ja....

ok dík za radu... nějak sem si s tím pohrál a už to snad pojede

jo mam sním dlouholeté zkušenosti ale na tomhle starším pc je to horší jak Windows XP a 7 ale na mém druhém novém čtyřjádru jede jak namydlenej blesk