» Poradna » Windows (a jiné OS)

Dual boot OS WIN 8.1 a WIN 10 - dva disky - jak na to?

Ahoj všem,Chtěl bych vyzkoušet dual-boot instalaci Win 8.1 a Win 10.Na netu je poměrně hodně velmi jasných návodů, kde je popsán postup rozdělení disku atd.Jak by to ale bylo v případě, že bych chtěl na jednom disku (SSD) zachovat Win 8.1 a na druhý disk (SSD v M2) nainstalovat Win 10 ?Půjde to ? Jak potom na výběr OS ?Předpokládám, že pokud v tom není žádný zádrhel – budu volit OS v nastavení Biosu..Jinak, Win 10 již na tomto pc byla aktivována, nicméně si myslím, že by asi měla být nová licence (to není problém, mám několik krabicových OS).Poradíte mi na co si dát pozor a jak postupovat ?Deska je ASUS Z170 gaming pro.Děkuji za rady//Smazán troll "René".//

Odpovědi na otázku

Postup bude podobný jako u více oddílů na jednom disku, Win10 detekuje instalovaný Win8 a nahradí jeho zavaděč novým, kde bude na výběr ze dvou Windows.

Děkuji !!

Hlavně tedy, když se pustíš do instalace 2 systémů, každý na jiný disk.. Při té samotné instalaci jednoho nebo druhého systému ponech v PC připijený jen ten jeden disk, na který přijde nainstalovat systém.. ostatní disky odpojit.. To samé při instalaci toho druhého systému.. Jinak to pojede úplně normálně.. A přepínat mezi systémy můžeš tak, jak jsem popsal výše.. bez toho, abys muse po restartu do Boot menu a vybrat disk k nabootování.. Pokud ti něco nebude jasné s tím přepínáním, napiš..

Přežije tahle konfigurace půlroční updaty Win10? Nebude muset pokaždé odpojovat disk s Win8?

S tím by neměl být problém.. Přepínání pomocí BCDboot je ve Windows běžně použitelné.. dočteš se i na webu Microsoft.. odtud jsem čerpal i pro svou potřebu.. mám Win10 a Win7 / 2 disky SSD

Děkuji !!!

S tím by neměl být problém..