DTS, Dolby Digital, analog ... jak je to s tim?

Zdarec, koukam ted po nejakych dvd rekorderech a nevim si rady se zvukovym vystupem.
Casem bych urcite poridil aj nejake repro 5.1 a nevim, jaky vystupy by to melo teda mit.
Nekde je jenom 2xstereo, to asi nestaci. Nekde je primo napsany analog 5.1. A jak je to, kdyz to ma DTS, DD?? Tyto vystupy jdou napojit na 5.1?

Nebo se vyplati zrovna koupit domaci kino? Nemam na to vic nez 10 tis. Mozna lepsi koupit ted kvalitnejsi dvd rekorder a pozdeji k tomu repro. Nebo se da koupit zrovna nejake kvalitni kino?

Odpovědi na otázku

DTS a DD nejsou vystupy ale zvukove standardy.
DTS = digital theater system, DD = dolby digital, oba dva se daji pouzivat jak pro 2 reproduktury tak az pro 5.1 nebo 6.1 soustavy, zalezi na jejich konfiguraci
Pokud budete kupovat dvd rekorder nebo domaci kino tak je lepe si u prodejce overit jake audio vystupy ma.

www.golias.cz ...

Takze pokud pisou Audio L+R (CINCH), tak to na 5.1 nenapojim,ze?

To je pouze 2.0 vystup

Zapojit by do toho 5.1 soustavu slo pres redukce, ale asi by to postradalo smysl

Takze tam vylozene musi byt napsany, ze to podporuje analog 5.1?
Bo ja pak nechappu, proc to umi DTS, kdyz to stejne prehraje jenom stereo..

Dolby Digital 1.0 – mono
Dolby Digital 2.0 – 2 zvukové kanály, může být buď stereo nebo mono.
Dolby Digital 2.0 Surround – Dolby Surround
Dolby Digital 4.0 – 4 samostatné kanály (levý, střední, pravý a zadní).
Dolby Digital 5.0 – 5 samostatných kanálů (přední levý, střední, přední pravý, zadní levý a zadní pravý) bez basového LFE kanálu.
Dolby Digital 5.1 - 5 kanálů s LFE kanálem

Jak vidite tak DD muze pokryt opravdu hodne zalezi na vyrobci co do vyrobku implementoval...

moc dekuju..
je to pekne na pytel teda..vetsina dobrych znacek ma dts ale dva kanaly jenom
leda pak koupit sencor, ale do toho se mi nechce

Si kup treba Pioneera 600 a mas analog 5.1.
www.videoexpert.cz ...

podla mna rozumne zapojenie DVD rekordera s DD a DTS je cez digitalny koaxial alebo optiku. A to ma vacsina DVD rekorderov.
Idealne by bolo mat Zosilovac s dekoderom a do neho zapojene ostatne veci ako DVD, TV, popripade este iny zvukovy vstup a je to vsetko pokope. Potom aj zvuk z TV uz nejde len z tych sumitok, co su v nom zabudovane.
Takze ak chcete teraz kupovat DVD rekorder, kupte ho ale s digitalnym vystupom. Neskor dokupite zosilovac a repraky a uz nikdy nebudete chciet pocut zvuk z TV

bo když ten zvuk pustíš digitálním výstupem na receiver tak to bude hrát DTS ze šesti beden

Domace kino s rekorderom do 10 tisic asi nedostanes.
DD - Dolby Digital - analog aj digital (coaxial, optical)
DTS - Digital theatre system - iba cez digital.

DTS - jenom pres digital?
Ja mam Pioneera 575, ktery ma analog 5.1 a DTS jede.
Protoze v receiveru nemam dekoder ani optiku/koax.

ale no táák. trocha reality do tých myšlienok.

Prestan hulit tu travu
...DTS je format, musi ho vediet spracovat samotny prehravac/rekorder....a ked ho uz raz spracuje, tak do reprakov ho dostane tak cez analogove rozhranie ako aj cez dig. rozhranie. Takze Abox ma pravdu!

hovoríme o A/V zostavách a nie tie sračkové PC repráky

Diky panove.
Ze ma vetsina rekorderu digotalni vystup jsem zjistil, ale co jsem netusil je, ze to je zvukovy vystup.
Pokud to ma tedy digitalni vystup, tak na to zapojim 5.1 repro, ze?
Takze jeste jednou moc diky.

pokiaľ má digitálny výstup (digit. coaxiál alebo optický), tak k tomu repro nezapojíš - potrebuješ receiver s patričnými vstupmi (digit. coaxiál abo optický). Ten receiver má potom analógové výstupy, na ktoré pripojíš reproduktory.
V tomto prípade by si zapojil reprobedne len vtedy, keby mali patričný vstup (dgit. coaxiál alebo optický), čo však zväčša nemajú (myslím, že nejaký Labtec alebo Logitec to majú, ale to sú repro k PC a nie k domácemu kinu). Problém však vidím v tom, že dané repro asi nebudú spolupracovať s daným dekodérmi.
Takže ďalšie riešenie, pokiaľ nechceš kupovať receiver, je DVD prehrávač s 5-1 analógovým výstupom, keď dekódovanie prebehne v DVD prehrávači, a zosilenie v subwoofri, kde je zosilovač pre ostatné repro.

Jeste se zeptam,
Kdyz pisou, ze je tam digi prijimac, znamena to, ze pak uz nemusim kupovat jiny prijimac na digi tv?
Hlavne nikdo nevysilujte, ze jsem lama, ze to neznam, ja to vim Jen se chci ujistit.

Jeste jedna nezminena varianta tu pro tebe je a to koupit aktivni repruduktory s vestavenym dekoderem digitalniho signalu, tim ti odpada problem s DVDeckem,recieverm a bednama. jako napriklad tyto www.czechcomputer.cz ... Kdo ma namitky ze to jsou repro k PC tak at si je nejdrive poslechne, za danej peniz urcite super pomer ceny/vykon

Prosim vas, jeste jednou. Co musi prehravac mit, abych na nej zapojil 5.1 repro?

Treba tady jsem nasel rekorder www.alza.cz ...
Ma to 5.1 DD dekoder, ale nema to na to vystupy...Jak na to kua zapojim 5.1 repro,kdyz to ma jenom jeden analog a jeden koaxiali vystup? Nebo je na to nejaka redukce? Budou pak ty repraky hrat tak jak maji? Boze ja jsem z toho zblaznim

www.mojedomacnost.cz ...

Výstup 5.1 kanál (6x cinch) - ne

a co ten digitalni koax vystup...ten mi nezajisti propojeni s 5.1 repro?? K cemu jinak je ten digi?

Podivej se tady:

www.schuss.cz ...