» Poradna » Počítačové sítě

DSL router ...poradí někdo?

Ahoj prosím o radu mám pevné připojení...mikrovlna pak AP a dom mi vede twist kabel kterej mám šuplej do PC sítovky. Můžu použít tento router pro abych se spojil notebookem přes wifi? Nezdá se mi to DSL !!!díky

Odpovědi na otázku

Jaky konkretne mate na mysli? DSL router typicky ne.Jestli je to AP Vase, na PC mate stejne privatni adresu, pak Vam staci switch.

Jééé pardon ...zapoměl jsem dát lin na ten roter ...tady je http://pc.itek.cz/k_543-Site-Routery-ADSL/p...

Se na to dívám, ale ten router nemá WiFi.

Jo a to AP není jenom moje , ale jede zněho asi 10 lidí v paneláku. Ke mě jde jennom ze štřechy kabel s konektorem RJ 45.

Neeeee ....jedná se o tento. http://pc.itek.cz/k_531-WiFi-Routery-ADSL/p...

No tak to je něco jiného. To by mělo fungovat ale trochu to prostuduj.

Jenže on má no sobě jen zástrčku modem a já přece žádnej u pevného připojení nemám. Myslím že by to měl být router +AP+switch kterej má vstup "internet" případně "WAN".Ten DSL je si myslím jen pro ty co nemaj pevné připojení ale o2 kde mají doma ADL modem a za něj se dá ten DSL wireles . Ale pak nechápu proč k němu píšou že je to router Belkin 802.11g Cable/DSL modem.No nevím. :( jak to je

Jsem se díval na "systémové požadavky" a tam je psáno RJ45 jako vstup internetu.A kde jsi našel obrázek na konektory ?

Má to RJ45 WAN , to je klasický síťový konektor. To můžeš použít. Dá se to použít i k připojení internetu od kabelové televize, proto je tam psáno cable/dsl ( tato zařízení mívají také síťové konektory RJ45 ) .

Našel jsem zezadu jen vstup pojmenovaný modem a už vůbec jse nenašel nikde jak se do něho dostanu přes web rozhraní kde se dá klonovat ip a nastavovat DHCP.

Jestli je to router, na který jsi odkazoval, tak zástrčka modem je pro WAN- vstup internetu. Pak by tam měly být 4 zástrčky pro připojení síťových kabelů. Připoj se na jednu z nich, zadej IP adresu routeru do IE, nebo jiného prohlížeče- vyzve tě k zadání jména a hesla atd... Defaultní IP adresa, heslo je v manuálu.

No a v tom je právě prblém že v návodu není uváděna žádná defaultní ip adresa pro vstup přes web rozhraní.Píše se tam doslova ...vytáhněte kabel z vašeho PC co vede do adsl modemu a připojte ho do toho wifi routeru do rj-45 označené jako "MODEM" dále pak použijte dodávaný kabel kterým propojte wifi router s PC z jednoho ze 4 LAN. O vstupu do modemu ani slovo . Nemám doma , ale DSL modem ani CABEL ipc připojení. Mám doma jen zásuvku a z ní jdu do PC síťovky.V pc nastaveno získat adresu IP z DHCP servru automaticky a jedeto. Su v pasti.

Jestli koukám do správný manuál, tak od strany 22 (v anglické verzi) je rozepsán alternativní způsob konfigurace.Postupoval bych asi takto: stávající síťový kabel bych místo do PC zapojil do portu routeru označeného jako Modem (zelený). Pak z jakéhokoliv modrého portu do PC. A zadáním 192.168.2.1 (viz. strana 24) hurá do webového rozhraní...

samozřejmě že to půjde,pokud trváš na Belkinovi, tak tady máš manual : http://www.belkin.com/support/download/download... tady máš jinou variantu ,, navíc 4LAN porty :http://iobchod.penta.cz/default.asp

jsem si nevšim , i Belkin je 4portový.