Držák TomTom nedrží na skle

Zdravím,mám následující problém: začal mi upadávat držák ze skla (ano, teďka), přes rok držel bez problému, teď nemám nejmenší šanci dokopat ho, aby držel... zkoušel jsem naslinit přísavku, opucovat sklo a nic... když je ta přísavka v odemčený poloze, tak nějaký tendence přichytit se má, jakmile otočím kolečkem do pozice zamčeno, mám ji na palubce

Odpovědi na otázku

Zkoušel jsi umýt i přísavku - odmastit saponátem?

zatím ne, když to pomalu dva roky drželo a nehejbal jsem s tím...

A víš, co mastnoty máš za dva roky na skle? Iron a pořádně všechno umýt a odmastit.

zkusím ho vzít lihem

No pořádně odmastit jak sklo, tak přísavku, to je jedinná možnost jak vyloučit poškození přísavky - pokud není poškození na přísavce vidět pouhým okem. Počítej taky s tím, že materiál z kterého je přísavka stárne a mění vlastnosti jak stářím, tak i působením slunka. Mám TomTom originál držák přibližně 6 let a zatím vždy když nedržel, tak pomohla odmašťovací kůra

mám ho cca. podobnou dobu a zatím vždycky držel, takže zkusím odmastit a uvidíme, poškození přísavky jsem si nevšimnul

Zkus v ruce otočit aretačním kolečkem a sledovat zda se vtáhne prostředek přísavky, pokud ne tak ti to držet nebude.

jo, přísavka se zatáhne

přísavka už se koupe v jarový vodě, tak jsem zvědavej

Hlavně to párkrát přejeď nějakou (né drsnou) houbou, samo koupání tomu nepomůže a taky opucuj sklo nějakou okenou...

sklo vezmu lihem, ten mám momentálně po ruce

papírová utěrka by taky mohla stačit

Jak chceš, papírová utěrka to sice utře ale mastnotu podle mě moc neodstraní, protože se mokrem roztrhá a nemá takový efekt (jako např hubka na nádobí, nebo hadřík na které můžeš přitlačit...)

na okně v kanclu po odmaštění nedržel

Nezapomeň, že nic netrvá věčně. Gumu oživíš glycerinovým olejem, ale plast těžko, takže za těch pár let vzniklé mikroskopické trhlinky dávají o sobě vědět. Sklo v kanclu mohla uklízečka umývat pískem na nádobí a taky moc rovné samo o sobě nebývá. (vyndej a nalej na něj vodu, uvidíš tu nerovinu)

ještě zkusím očistit sklo lihem, uvidíme

ja jsem ten problem vyrešil sekundákem , drží jak beton

tím přilepíš i jazyk na patro (obdoba v mrazu líznutí železného zábradlí)

Starej,dobrej Alkapén taky není k zahození.

No jo,Alkaprén.Pro Ich....

Dík za radu - mi to chválabohu na tom čelním skle drží..... To poraď tazateli. Mi pomohl postup co jsem mu napsal...

Důvodem může být i "stárnutí", degenerace plastu. Vedra (klidně nad 100 stupně v létě na slunci) + UV záření nejsou dobré. Ztráta pružnosti, mikro-trhlinky ...

taky se obávám, že budu shánět novej... nebo nějakou samolepku na přilepení na palubku

Prodávají se spec. lepidla, ale dobré lepidlo začíná na 200 Kč (malá tubička). Běžné drogerie je nemají. Já jsem například lepil zrcátko na čelním skle. Spec. sada za asi 240 Kč s jakousi mezi-vrstvovou síťkou. Ale drží už třetím rokem.Základem je také strhnou původním plast. povrch (pilník). Odmaštění zpravidla nestačí.

Bison, Car Mirrorhttp://www.bison.net/en/

Něco je v Obrázcích,zbytek si dohledej,nechce se mi:https://www.google.cz/search

Pane,vas problem neni v mastnote skla nebo prisanky ale v rom, ze je prisavka praskla a tim i netesna. Ja jsem tento problrm vyresil tim, ze jsem zakoupil prisavku novou. )https://www.mironet.cz/tomtom-drzak-easyport-pro...

koupil jsem novou,sklo odmastil i prisavku a nedrzi !!!!

Pomůže chemoprén, alkaprén apod.