» Poradna » Ostatní

Držák na televizi s možností posouvání po "celé" stěně

Existuje nějaký držák na televizi, aby se dala posouvat po zdi? Po nějakých kolejničkách, takže když bych seděl u počítače, tak bych si ji posunul k PC, a když bych se chtěl dívat na televizi, tak bych si jí posunul po stěně naproti posteli?

Odpovědi na otázku

1) neexistuje a 2) i kdyby, tak to bude vypadat jak prase, kolejnice přes celou stěnu :) Pokud po tom toužíš, tak jedině si to nechat zakázkově vyrobit.

Tak asi jo, asi je to blbost Jen mě to napadlo..

Zase provokatér? Nebo jen hlupák? Takové řešení by bylo opravdu "krásné", a to nemluvím o kabelech, které byste tam chtěl tahat asi jak? Jo a je slušnost v dotazu pozdravit a slušně předem poděkovat za odpovědi. Co se tady poslední dobou objevuje za patlaly a nevychované spráty je opravdu k neuvěření.

Tak s kabelama by problém nebyl.http://www.cncshop.cz/energeticke-retezy_c

Trochu problém by to byl. Jak bys zařídil, aby to tam jen tak neplandalo? Tohle ti samo tvar držet nebude :)

To zařídí ta konstrukce, po které to bude celé jezdit. Jen jsem ukázal, že ty kabely nemusí plandat. Ve fabrikách se to používá běžně.

Ano, u soustruhu ve výrobní hale se to docela snese :D Ale že by tohle někdo chtěl mít v ložnici? :D Je to sice účelná ochrana kabelů, ale opravdu poslední co by to bylo - elegantní řešení do obytné místnosti ;) Ono to opravdu tvar nedrží, musel by po celé délce být udělaný žlab, ve kterém by to leželo, tohle fakt doma nikdo nechce ;)

Když to něčím zakryje...

Fakt? A jak to dlouho přežije takový koaxiál, tohle neustálé ohýbání? A opravdu, použít tohle doma asi těžko.

Když vidím tvou odpověď, tak jsem rád že jsem předem nepoděkoval.

Já si na to koupil 2 věci, monitor a telku, vyjde to i levněji než si nechat dělat kolejnice na míru

osobně mi taky připadá elegantnější si koupit dvě zařízení - TV a monitor než řešit macaté kolejnice přes celou stěnu, s nějakým posuvem napájecích a datových kabelů, což by podle mne bylo dost složité a vypadalo to hnusně.

O jak velkém posuvu se bavíme? Metr? Pět metrů?Řešením by byl libovolný stěnový držák + dostatečně dimenzované lineární vedení. Jenom aby pak nebylo levnější koupit dva televizory... Třeba poskládat rám z nějakého stavebnicového systému (https://www.ehlinik.cz/stavebnicovy-system-kombi... ) a v drážce by jezdila nějaká deska, ke které by byl přišroubovaný ten držák. Stačil by i kus vodovzdorné překližky (Baumax atd) - cokoliv z materiálu, který by příliš "nehobloval" ty hliníkové profily a zároveň natolik pevného, aby se neuřezal o ty profily. Optimálně nechat vyfrézovat nějaké jezdce třeba z polypropylenu.Pro relativně malou vzdálenost (do 1,4 metru) se dá použít kloubový držák s dlouhým ramenem něco jako http://www.televiznidrzaky.cz/drzak-lcd-edbak-gd18

Dej si vyhledat "sliding track tv". Např. https://www.ergomart.com/roller-track-system-slidi... .

Jaktoze jsi to nasel, kdyz to podle mistnich expertu neexistuje 😀

Pěkná cena. Hlavně ta nejdelší verze. A to je jen kolejnice. Nijak to neřeší kabeláž.

Tak kabeláž tam mají také. Až na konci poslední dvě položky po rozkliknutí "SHOW ALL OPTIONS". Ale moc dobře to řešení není. Prakticky to znamená při každém přemístění kabely přerovnat, protože je to jen dlouhá kapsa na zeď.

a jestli ta zeď kam to tazatel chce dát, je nějaká sádrokartonová příčka, tak to tam ani nemá šanci moc držet. Klasický VESA držák to zatěžuje staticky, takže vydrží, ale tohle by byla dynamická zátěž a podle mne by se ty úchyty ve zdi po čase vyčvachtaly.

To je jen o zvolení správného montážního systému. Dá se přidělat skoro cokoliv kamkoliv. Spíš jsem narážel na to, že to vyjde finančně jako druhá TV a z hlediska pohodlí to bude vopruz používat, protože se neustále budou přerovnávat kabely. Leda by tam dal ten průmyslový rolovací řetěz. Ale to bude ještě dražší a dost ošklivé.

"takže když bych seděl u počítače, tak bych si ji posunul k PC, a když bych se chtěl dívat na televizi, tak bych si jí posunul po stěně naproti posteli"Chápeš tu nelogičnost co jsi napsal?Takže když budeš u PC tak tě uspokojí blízkost TV a když se na na ni opravdu budeš dívat, tak ji posuneš na původní místo. Trochu ujeté, néé