» Poradna » Mobily

Drzák do auta a magnet

Ahoj, mám dotaz chci si koupit držák na mobil do auta, iphone 6 vybírám mezi zasunovacím nebo magnetem, zajímalo by mě pokud nalepim magnet na záda mobilu myslíte že to něčím kazím popřípadě kazí baterku nebo něco takového? Díky

Odpovědi na otázku

Ne baterce to vadit nebude. Jedine cemu by to mohlo vadit je bezdratove nabijeni, ale to stejne iP6 nepodporuje.

A pokud má magnetický kompas pak bude ukazovat všechno možné jen ne sever.

Sice logicka, ale nepotvrzena domenka... kompas funguje i tak naprosto bez problemu, ani silny neodymovy magnet ho nerozhodi

Moje potvrzená zkušenost - kompas rozhodí i magnet na flipovém pouzdře. Potvrzeno na třech různých mobilech. Pravda třeba Xiaomi řečmi note 7 je mírně "odolnější" než třeba Vodafone Smart Ultra 6. To nejsou domněnky, ale prostě fyzika.

V pripade iPhone je to mylna domenka... magneticky drzak nepouzivam ale zkouseno opakovane se silnym neodymem... kompas to neovlivnuje

To je fyzikální nesmysl. Telefon nemá podle čeho poznat slabé magnetické pole Země, když ho přebiješ silným magnetem v blízkosti telefonu. Ne, ani Apple neumí obejít fyziku.

Tak si nekde porid/pujc iPhone a vyzkousej si to... popisuji co jsem opakovane zkusil, ten magnet proste vestaveny kompas neovlivni - muzu tady smrdlat magnetem okolo iPhone a kompas stale ukazuje na sever...

Docela by mě zajímalo, jak výrobky Apple dokáží od sebe rozlišit zemské magnetické pole s průměrnou hodnotou v desítkách mikroTesla od magnetického pole magnetu s typickou hodnotou více (někdy podstatně) než 1 Tesla. Ale možná iPhone dokáže detekovat nejen obličeje, ale i lišejníky na stromech...

Tak právě přišel syn, majitel iPhone 8 (no přiznám se - právě teď ne, už je tu asi půl hodiny). A ejhle, asi má nějaký zmetek. Magnet s jeho kompasem cvičí stejně jako se všemi ostatními mobily. Ale asi ani Apple neví proč jeho kompas nereaguje na magnety, když na svém webu píše toto: Důležité: Přesnost kompasu mohou ovlivňovat magnetická pole a rušivé vlivy z prostředí. Odchylku mohou vyvolat například i magnety v EarPodech iPhonu. Digitální kompas používejte pouze pro základní asistenci. Nespoléhejte na něj při určování přesné polohy, vzdálenosti nebo směru.

No vidis a ja mohu okolo sveho Xr smrdlat silnym magnete, airpody i jejich krabickou a s kompasem to nehne a ukazuje stale na sever.Nemluve o tom ze v sluzebnim aute, ve kterem se stridame, pouzivame magneticky drzak telefonu a nikdo z kolegu si na problem s navigaci nestezuje.

Možná byste to mohli oznámit Applu, aby to přijel prozkoumat nějaký jejich odborník, budeš slavný v celém světě. Takto pomalu začínáš být slavný jen tady v Poradně, jenže tak trochu v obráceném gardu.

Pouze popisuju stav ktery jsem opakovane nasimuloval, tj. ze ani silny magnet pobliz telefonu neovlivni vestavenou aplikaci kompas nebo navigaci. Telefon magnet samozrejme detekuje (overeno jinou aplikaci) ale o tom ten dotaz nebyl.Pokud by tomu tak bylo, netesily by se magneticke drzaky do auta takove oblibe

Jenže v autě se kompas běžně nepoužívá, tam se používá GPS, která s kompasem nemá funkčně naprosto nic společného (krom aplikace, která se u iPhonu Kompas jmenuje). V předešlém příspěvku jsem okopíroval úryvek přímo z webu Apple, kde se přímo píše, že magnetické pole kompas (není tím míněna aplikace Kompas) ovlivňuje. Takže tvůj ajfoun umí něco o čem je sám výrobce přesvědčen, že není možné. Pravdu máš pouze v jediném - magnet neovlivní navigaci, jenže ta s kompasem nesouvisí, ostatní jsou bláboly. O tom jsem se před pár chvílemi přesvědčil zase já (leda by syn měl zmetek).

Ano mam pravdu v tom na co se tazatel ptal, neovlivni to navigaci v aute.Trolleni s kompasem jsi zacal ty... nijak nepopiram ze magnet klasicky kompas ovlivni, pro navigaci v aute je to ale jedno.A jinak popisuji co jsem realne vyzkousel... iPad magnetem oblbnu, iPhone Xr ne - takze tak

A jejda, už jsi zjistil jaké nesmysly tu plácáš tak obracíš? IPhone 6 o kterém jsi mluvil původně jsi vyměnil teď večer nebo už odpoledne? A kdepak v původním dotazu čteš o navigaci? A přečti si návod od toho zázraku o kterém mluvíš, i v něm se dočteš upozornění na to, že vnější magnetické pole ovlivňuje kompas. Ale nebudu se s tebou už dohadovat o nesmyslech, prostě jsme tu všichni (včetně odborníků u Apple) blbci jen ty jsi letadlo. Buď si jím klidně dál.

O kompasu jsi tu zacal placat ty na to se tazatel neptal... odpoved na dotaz zda magnet telefonu nejak vadi nebo ne byla jasna - nevadi, jinak by se tyto drzaky nevyravely a nepouzivaly.Ano stranku kde vyrobce uvadi ze magnet muze ovlivnit funkci kompasu jsem videl taktez a nijak to nerozporuju. Pouze pododykam ze kompas v iPhonu bere data i z dalsich senzoru a mangetem se mi jej nepodarilo ovlivnit... uz chapes?

Tak ještě jednou a definitivně naposledy - chápu, že se z těch nesmyslů pokoušíš nějak vybruslit, nicméně vršíš na sebe jen nesmysly další. Jednak kompas v iPhone a ani v letadle či ponorce nebere data ze žádného jiného senzorů než magnetického a jednak jelikož jakýkoli kompas ukazuje směr k magnetickému pólu ani z jiného senzoru než magnetického data použít nemůže. A jelikož principem kompasu je určení orientace zemského magnetického pole, pak i kdyby ses na ucho postavil tak jakékoli jiné magnetické pole kompas prostě ovlivní. Jak moc závisí na intenzitě tohoto pole. A tím jsem definitivně domluvil.

Kdyz tedy kompas nebere v potaz data z jinych senzoru pouze nez z magnetickeho, proc ho tedy magnet neovlivnuje? Testovano opakovane na mem telefonu s identickymi vysledky, ktere tu uvadim.Vysvetli duvod.Navic o kompasu jsi tu zacal blektotat ty, nacez moje reakce byla ze ti to nerozporuji, ze z fyzikalniho pohledu je to jasne, ale kompas na iPhone se takto nechova, tudiz bere v potaz data i z jinych senzoru. Takze se obavam ze chyba je na tve strane, tak to uznej a uz dej pokoj

... třeba máš velmi slabý magnet... ... zkus tento: https://www.unimagnet.cz/139-magnet-fishing-f300.html ...

Neboj, magnety jsou silne dostatecne, telefon je bez problemu senzory registruje (overeno vice aplikacemi) avsak na chovani kompasu nebo navigace to nema absolutne zadny vliv... tudiz tazatel s klidem muze pouzivat drzak v aute kde lze pouzivani prave techto aplikaci predpokladat.

No...jedině že by ten sever bral podle GPS.

To je dost dobre mozne (a pravdepodobne), vysledek je ale stejny, kompas v telefonu to neovivnuje a to je to na co se tazatel ptal.

No a kompas to fakt OVLIVŇUJE. Fyzika...

Ano klasicky kompas tim ovlivnim, ten v telefonu (konkretne v iPhone) ne... fyzikalni princip plne chapu, pouze popisuju jaky je vyseldek a to na co se tazatel ptal, neboli ze muze bez problemu magneticky drzak v aute pouzivat. Kdyby s tim byly ve velkem probemy, asi by toto reseni nebylo tak popularni, nemyslis?

Amoled displeje se taky vypalují a stejně jde o populární řešení. Lidi jsou schopni používat věci, které jejich zařízení systematicky ničí, je jim to jedno.Faktem ale je, že magnetické pole nemá kolem telefonu co dělat a systematicky ho poškozuje (může například vyrvat špatně zapájenou součástku, může trvale poškodit kompas, setkal jsem se i se zežloutnutím displeje v oblasti, kde se denně připojoval z druhé strany magnet). Je tedy nutné se ptát na co se tazatel táže - pokud jde o starou plečku (zde iPhone 6), kterou brzo vymění, není se čeho bát.U nového telefonu, který by mi měl vydržet třeba 4 roky, bych si používání takového držáku velmi rychle rozmyslel.

GPS neumí určit světové strany. I směr pohybu se v navigaci vypočítává z několika po sobě následujících poloh.

Tak jedině tak, že by to měl spočítané z dřívějších poloh. Magnetickým kompasem to prostě fyzikálně nejde pokud je ovlivněný magnetem. Musí ten sever určit jinou metodou.

Znovu opakuji - GPS už z principu nedokáže určit sever.

Jo vlastně, jen ten směr. Tak pak nevím co to má za jablečný zázrak

Je to pravda. Já mám vyzkoušené na Sony Xperii, že flipové pouzdro ruší i navigaci.Pokud pouzdro otevřu (jako knihu), tak nevigace normálně ukazuje, ale když vrchní část překlopín až na "záda" mobilu, tak se navigace začne otáčet do stran a ztrácí přesnou polohu.

Hlavně na ten telefon se lepí kovová destička. Magnet je v držáku v 99%.