» Poradna » Web a internet

Drupal - zmatečná dokumentace

Dobrý den, podědil jsem administraci stránek vytvořených v Drupalu. Začal jsem tím, že se podívám do dokumentace. Ihned jsem narazil problém: konkrétně chci nastavit modul captcha, aby se zobrazoval v konkrétním existujícím formuláři, ale v konfiguraci captcha mám pouze nastavení vzhledu. Přiřadit captcha ke konrétnímu formuláři jsem ale našel v general CAPTCHA settings. Tam vznikl další problém, jak zjistit form_ID. Zkusil jsem to pomocí konzole a našel ID "form160", které jsem v general CAPTCHA settings nastavil a uložil. U tohoto formuláře se ale žádná CAPTCHA nezobrazuje. Zkusil jsem tedy jinou variantu: ve form makeru přidat field captcha na konec formuláře. To ale taky nefunguje a zobrazuje se toto http://s27.postimg.org/ddk1czejn/captcha.jpg.Už se v tom vrtám dva dny. Hledám řešení primárně pomocí google, anglicky taky umím, za svou 17letou praxi počítačového grafika jsem manuálů přečetl hodně, ale dokumentace Drupalu je tak zmatečná, že se musím ptát tady. Děkuji za pochopení a rady, co dělám špatně...Děkuji.

Odpovědi na otázku

Dodnes nechápu, jak se v týhle mrdce editují obyčejný strany. Kdo tenhle systém vymejšlel, musel bejt podle mýho totální sociální imbecil. Proč tahle demence zhmotnělá existuje, to je snad schválně. Strašná frustrace. Dokumentace na nic, podlěnej export obsahu do XML trvá nastavit 20 minut a stejně to nefachá. Fakt bych chtěl autorů tohohle nesmyslu vzkázat, ať si s tímhle vytřou pr*el. Jak v tomu můžete vůbec někdo pracovat, když každá činnost tam buď vůbec nejde nebo to trvá hodiny????? Nechci odpovědi, se*u na Drupal!!!!!!!!!!!!!!!!

Kdo tenhle systém vymejšlel, musel bejt podle mýho totální sociální imbecil. Proč tahle demence zhmotnělá existuje, to je snad schválně. Strašná frustrace. Dokumentace na nic, podělanej export obsahu do XML trvá nastavit 20 minut a stejně to nefachá. Fakt bych chtěl autorů tohohle nesmyslu vzkázat, ať si s tímhle vytřou pr*el. Jak v tom můžete vůbec někdo pracovat, když každá činnost tam buď vůbec nejde nebo to trvá hodiny????? Nechci odpovědi, se*u na Drupal!!!!!!!!!!!!!!!!