» Poradna » Ostatní

Druhý monitor

Ahoj, mám vypálený konektor na základní desce tudíž mám monitor zapojen do grafiky. Chtěl bych si zapojit druhý monitor ale v grafice mám pouze obsazený HDMI a volný DVI. Chci se zeptat jestli je možné mít zapojený druhý monitor do toho DVI a jestli existuje nějaká redukce z VGA konce monitoru do DVI vstupu do grafiky.. Předem děkuji za odpovědPavel

Odpovědi na otázku

Je jiste mozne, abyste mel jedem monitor pripojeny v HDMI a druhy v DVI.Pokud ten DVI konektor na GK obsahuje i analogovy obraz, pak muze stacit redukce DVI->VGA (respektive kabel s DVI na jednom konci a VGA na druhem). Ale ne vsechny GK maji v DVI konektorech i ten analogovy obraz. Museli bychom znat presny typ te GK. Pokud by tam karta analogovy obraz nemela, byl by nutny misto redukce prevodnik, coz znamena vetsi cenu, horsi obraz a obcas i nejake ty potize.Kdyz mrknete na ten DVI na karte a srovnate ho s timhle obrazkem - https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/f... - jsou v prave casti konektoru ty 4 piny kolem toho podlouhleho kontaktu (jsou to ty DVI-I varianty)? Pokud ano, tak DVI konektor obsahuje i analogovy obraz a bude stacit ta redukce. Pokud ne (DVI-D), byl by nutny prevodnik.

Bohužel nemám 4piny kolem podlouhého pinu.. Co by jste tedy doporučoval pokud se to vůbec vyplatí

je tu jedna moznost ale bude to na hulvata, Redukcia z DVI-D na HDMI a nasledne HDMI-VGA alebo rovno co som prave nasiel redukciu DVI-D na VGAhttps://www.alza.sk/premiumcord-dvi-converter...

Ten prevodnik by mel fungovat.Pak uz jedine koupit nejaky moderni monitor. Nemusi ani stat moc a bonusem je, ze kdyz se z vyberu vynechaji TN sracky, bude mit jiste i mnohem lepsi obraz.

Pánové moc děkuji za odpovědi.. Asi si koupím ten converter za 400,- Kdybych si koupil nový monitor tak stejně nemám kam zapojit ne.. Když tohle DVI je úplně poslední vstup na nějaký obraz jinak už v pc nic nemám.