» Poradna » Počítačové sítě

Druhý monitor funguje, avšak nefunguje jeho rozšíření - Dual Monitor Setup

Dobrý večer, obracím se na někoho z Vás kvůli problému s mým druhým monitorem. Oba monitory jsou funkční, avšak druhý monitor zobrazuje aktivity úplně stejné jako na mém primárním monitoru. Vyzkoušel jsem zkratku Win + P a snažil jsem se druhý monitor dát do módu Rozšířit, avšak nijak na změnu nereaguje a zobrazuje stále to, co je na primárním monitoru. Oba dva monitory jsou vedené HDMI kabelem, které vedou do rozdvojky a ta následně vede do jednoho HDMI portu zezadu počítače do grafické karty. Snažil jsem se také detekovat druhý monitor v Nastavení/Systém/Obrazovka/Více monitorů, avšak nedetekuje druhý monitor. Update ani odinstalování grafických driverů také nepomohl, snažil jsem se problém vyřešit všemi způsoby, které jsou dohledatelné na internetu, avšak ani jeden nepomohl, a proto se obracím na někoho z Vás, jestli existuje nějaké řešení, jak druhý monitor rozšířit a jestli náhodou nemá někdo stejný problém. Děkuji Všem za odpověď

Odpovědi na otázku

Ehm, kdyz vedes jeden kabel do dvou monitoru (pres rozdvojku), tak je logicke ze na obou je stejny obraz, ne?Potrebujes kazdy monitor pripojit do PC samostatnym kabelem.

Jak to tedy ale vyřešit, když mám volnou jen jednu HDMI zástrčku, která vede z grafiky? USB na HDMI možná?

To zalezi na tom, jake jine konektory nabizi ta graficka karta a monitory.

Pak máš smůlu. Z jednoho HDMI jich víc neuděláš. Jediné řešení je koupit grafiku s více výstupy. USB na HDMI jedině přes nějakou univerzální dokovací stanici, která má grafiku v sobě, ale připrav se, že to bude mít omezený výkon.

Oba monitory jsou Acer Nitro VG240Y Gaming a grafická karta GIGABYTE GeForce GTX 1660 OC 6GB GDDR5. Omlouvám se za můj asi nejspíš přiblblý dotaz, ale dělám Dual Monitor Setup poprvé v životě a asi nejspíš i naposled, proto jsem skončil zde a obracím se na druhé.Za každou radu budu moc rád.

Do tej grafiky môžeš dokonca zapojiť 4 monitory - 1 na HDMI a ostatné na DP - sú tam tri.https://graficke-karty.heureka.sk/gigabyte-gv-n166soc-6gd/

hmm, proč píšeš, že ta grafika má jeden výstup, když má 4?problém vyřešen

Oba monitory jsou Acer Nitro VG240Y Gaming a grafická karta GIGABYTE GeForce GTX 1660 OC 6GB GDDR5. Omlouvám se za můj asi nejspíš přiblblý dotaz, ale dělám Dual Monitor Setup poprvé v životě a asi nejspíš i naposled, proto jsem skončil zde a obracím se na druhé.Za každou radu budu moc rád.

A proč nezapojíš druhý monitor do DP??

A proč by proboha kupoval redukci nebo kabel s redukcí? Když má jeden monitor už zapojený do HDMI, tak ten druhý zapojí přímo kabelem DP > DP. Karta má 1x HDMI a 3x DP, monitory mají 1x HDMI + 1x DP. Já osobně bych připojil oba do DP..

Protože je třeba si přečíst celou diskuzi a zjistit, že dotyčný má monitory co DP nemají.

Jj, máš pravdu, tak to dopadá, když se člověk podívá na parametry u jednoho prodejce a nezkontroluje si to na webu výrobce. Moje chyba, omluva.

Tak to opravdu potřebujete jen redukci nebo kabel jak píše komentující nade mnou. Nejsem si jistej takhle z paměti, ale k tomu HDMI máte na té kartě ještě alespoň dva, ale spíše další tři výstupy, takže jde jen o to to správně dostat monitoru.

Vyhoď rozdvojku a každý monitor připoj do jiného konektoru grafické karty.

ad1/ Jestli je to skutečně tento monitor, tak MÁ 2X HDMI + 1 X VGA. https://www.alza.cz/acer-nitro-vg0ad2/ jelikož máš již 1 monitor připojený přes HDMI (z karty) a karta má 1xHDMI + 3x DP, potřebuješ pro propojení a vyřešení tvého problému pouze tento kabel (DisplayPort -> HDMI), zde, nebo u tvého oblíbeného prodejce: https://www.tsbohemia.cz/gembird-kabel-displayport... P.S. hlavně se na nějaké redukce (dle rad) vykašli, bylo by to škrábání se na zadku přes rozkrok.