» Poradna » Notebooky

Druhý HDD v notebooku

Zdravím, potřeboval bych poradit, jak vyřešit vypínání druhého HDD místo mechaniky u ntb. Zakoupil jsem na e-bay adaptér, vše funguje, ovšem nemůžu se zbavit neustálého vypínání WD Blue. (Je umístěn v adaptéru, SSD je na místě původního disku). WD se vypne již po cca 30 sekundách, v nastavení napájení mám nastaveno pevné disky nevypínat.Poradil by někdo jak na to? Nebo je to vlastnost rámečku? Byl bych raději, kdyby jel HDD stále. Nevím, zda mu svědčí neustálé roztáčení a zastavování. Děkuji za případnou odpověď.

Odpovědi na otázku

Pardon, že neporadím, ale jsem asi vyjímka, mně hučící HDD v notebooku neskutečně vadí od té doby, co jsem měl v notebooku jen SSD. Například teď mi tu zase hučí a nic s ním nedělám, mně se prostě vypínat nechce a čas od času se mi změní nastavení vypínání disku :(Větráček mi tak nevadí, ten má příjemnější zvuk a jede vždy jen chvilku.

Mám doma několik 2,5" HDD všechny od WD, původně byly souč. ntb jako systémové, nyní slouží v rámečcích jako externí na data. U jednoho z nich jsem si všimnul, že se pořád vypíná (20s). Napřed jsem si myslel že je to rámečkem, ale dělá to i v ostatních (různé druhy), a dělá to i při připojení k různým PC. Takže to vypadá na firmware disku. Zajímavé je,že když předtím sloužil jako interní systémový, běžel normálně - bez vypínání. Opakuji - z asi 12 disků to dělá jen tento jeden (Wd Blue)

Zajímavé, děkuji za reakci. Mám tu ještě jeden Hitachi, vyzkouším tento. Ale bude to asi opravdu v disku, to mě ale štve.

WD Blue se na rozdil od Green sam vypinat nebude. Tudiz pokud ho k tomu nenuti OS, muze za to patrne ten adapter.

Ano, zkus ten Hitachi. Ale ještě bych zkusil jít na stránky WD a zkusil vyhledat a aktualizovat Firmware pro tento konkrétní typ. (ty stránky jsou velice obsáhlé a určitě to tam někde bude)

Co jsem našel jsou updaty pouze pro jejich přenosné disky.

tež bych potřeboval poradit. Stejný problém. mi se navíc druhy disk vypiná i když ho používám (puštěný filmy). neskutecne blbe jak se toto neda ovlivnit.