» Poradna » Web a internet

Druhý FB účet na stejném internetovém připojení

Ahoj, dostal jsem formou home office za úkol spravovat firemní FB účet. Pravidla FB ovšem zakazují mít dva účty což vím, ale nápověda neupřesňuje zda je dovolena pouhá správa. Protože FB nemá jakoukoliv zákaznickou podporu, tak se ptám někoho kdo by s tím možná mohl mít zkušenosti. Co dělat v téhle situaci? Chodit spravovat daný firemní účet někam do internetové kavárny, abych neriskoval, že mi bude zabanovaný můj osobní, protože mám statickou IP? Díky.

Odpovědi na otázku

Firemní a soukromý účet je něco úplně jiného. Takže to samozřejmě můžeš mít na jedné přípojce. A představ si, že u lokálních internetových poskytovatelů je běžné, že klidně celá vesnice jede do internetu přes jedinou veřejnou IP, to by pak v takovém případě mohl mít FB účet jediný člověk z vesnice

Mimochodem, pravidla zakazují mít dva soukromé FB účty pro jednu osobu. Ale rozhodně nezakazují mít klidně deset soukromých účtů pro deset osob na jedné internetové přípojce. Nebo myslíš, že není možné, aby v rodině měli svoje vlastní účty zvlášť muž, žena a děti? Jistěže můžou, tak se zbytečně neplaš.

Díky. Já se o ten svůj dost bojím. Firemní je ještě ke všemu taky osobní profil, tak aby si nějaký ten filipínský či thajský cenzor nemyslel, že chci páchat něco apriori nepravého, když chci jenom pracovat a trochu ho dát dohromady nejlépe tak, že z něj udělám stránku, anebo pod ním stránku vytvořím. Překlopení by bylo kvůli zachování followerů lepší, ale kdo ví, zda to jde.

Máš na tom firemním FB stejné fotky a stejné přátele, jako na soukromém?

Nemám. Ani nemám v přátelích ten firemní. Dokonce jsem ho ani na svém účtu nehledal, abych se podíval, jak vypadá ,,zvenčí".

řešíš blbosti, dva prohlížeče, v každém jiný profil a současně frčíš. Běžná věc.

Oukej, udělám to tak. Blbosti asi řeším, ale pokud je něco přikázáno či zakázáno tak mám pocit, že asi existují instrumenty, jak ten příkaz/zákaz vymáhat v běžných situacích. A abych se mu vyhnul, musím se už pohybovat výrazně za hranou, přičemž o to je trest v případě prokázání přísnější. Proto radši hraju podle pravidel a jakéhokoliv možného porušení, byť bez zlého úmyslu se obávám.

Tak to jsi ale mimo, protože neexistuje žádný zákaz, že na jedné internetové přípojce nesmí fungovat více FB účtů.

Tak ne úplně. Šlo mi o to, abych nebyl kvůli shodné IP usvědčen, že mám vícero účtů přičemž by následovala blokace a pochybuji, že v prostředí FB existuje nějaká možnost odvolání, když tam neexistuje žádný kontaktní formulář, žádná podpora, nic. O to tady kráčelo. Kdybych mohl chytat wi-finu od souseda tak neřeším nic, protože mi taky nedokáží nic. Ty účty jsou natolik odlišné, že spojitost vysledovat nelze. Pakliže tedy nejsou přihlášeny na stejné IP adrese.

Pokud jsi přesvědčen, že ty účty nemají zadnou spojitost, tak proboha neřeš žádnou IP adresu. Už jsem ti psal jednou, že spousta poskytovatelů internetu má klidně celou vesnici pod jedinou veřejnou IP adresou. Takže tohle FB nemůže vůbec brát v úvahu. A dokonce není zakázané mít v jedné domácnosti pro každého člena samostatný účet, klidně třeba 5 dohromady a představ si, že dokonce je všichni můžou provozovat na stejném počítači a přepínat si účty. Totéž jde i v mobilní aplikaci v rámci jednoho smartphone. Takže už to tady neřeš, víc ti k tomu stejně nikdo neřekne.

To by FB musel například zablokovat účty všem lidem co se na FB chodí dívat třeba přes nějaký veřejný PC v knihovně, škole ap. - víš kolik různých účtů pak může přistupovat ze stejné IP adresy?Navíc, jak bylo řečeno, když má účty celá rodina, tak si kvůli tomu nebude zřizovat několik připojení k internetu, ale zcela logicky funguje z jednoho. A pokud má rodina společný PC, tak i počítač bude pro všechny ty účty stejný.V některých rozvojových zemích takhle může přes jedno připojení a jeden PC lézt na FB apod. třeba celá škola.Fakt řešíš blbosti.

to ako keby si mal 10 deti, tak nemozete 12ti facebookovat z 1 internetu? Kupil by si potom 12 pripojeni, alebo co tu riesime?

napr. 5 clenna rodina, jedna domacnost, jedno pripojenie, podľa teba nemôžu mať 5 účtov na facebooku?

To jo. Ale když je x Novákových lišících se věkem, fotkami, vzděláním, zaměstnáním, prostě ty profily jsou autentické, tak to projde. Jenže když bude jeden autentický profil a další, který se jmenuje například Kosmodrom Jílové u Prahy, tak jestli to cenzor nevyhodnotí nějak špatně a oba nezabanuje.

Ne, nevyhodnotí. Zvlášť pokud ten druhý s tím prvním nemá zjevně nic společného.

ty sis něco píchnul? Prober se. Tebe bych chtěl vidět u vážných problémů a ne takové cipovině.

Protipriklad modelovou situaci:Hospoda s 50 místy a WiFinou pro zákazníky ve 20:00 hod. (současne nařízení vlády pomineme).

A ty máš spravovat firemní FB? A znalosti z IT máš nulové.

Myslím, že to moc prožíváš Mě tady někteří smetáci píšou ledasco, mám tady už takový fan klub a jde mi to jedním uchem dovnitř a druhým ven Nemá smysl se rozčilovat nad nějakým zoufalcem schovaným za monitorem, kteří umí otravovat jen anonymně. Každopádně si musíš uvědomit, že FB je soukromá firma a bohužel si tam může mazat co chce a může to mazání svěřit nějakému opičákovi na druhé straně světa za dolar na týden. Každém říkám, že jediná spolehlivá cesta, jak něco publikovat na internetu, je vlastní web. Chápu, že tam jen stěží dosáhneš takový informační dosah, jako na FB, ale spoléhat se s byznysem na FB jako hlavní propagační kanál, je velmi hloupé, protože nikdy nevíš dne ani hodiny, kdy se někdo klidně omylem, rozhodne účet zablokovat. Já používám FB jen soukromě pro spojení s přáteli a příbuznými a raději se tam nepouštím do žádných politických debat, protože o účet nechci přijít. A byznys si provozuju přes vlastní web na vlastní doméně.

To patřilo pod příspěvek: Vojtěch | 02. 04. 2020 13:05